MENU

Lalki

Małe dzieci naśladują dorosłych. W ten sposób uczą się i poznają świat. Zabawa lalkami jest tego doskonałym odzwierciedleniem. Dzieci naśladują sposób, w jaki rodzice troszczą się o dzieci karmiąc lalki bobasy, przewijając je, wożąc w wózeczku i tuląc do snu. Zabawa lalkami ma bardzo dużo pozytywnych aspektów – uczy dzieci odpowiedzialności, opieki, empatii. Jest także doskonałym wstępem do przyzwyczajenia dziecka do pojawienia się rodzeństwa i uczenie go troski o małą siostrzyczkę lub braciszka, które wkrótce pojawi się na świecie.

Warto wspomnieć o tym, że lalki są jednymi z najstarszych rodzajów zabawek świata. Pierwotnie wykonywano je z naturalnych materiałów takich jak patyki, skóra czy słoma, a pierwsze znaleziska takich lalek datowane są przez archeologów na 2000 lat p.n.e. Poprzez zabawę lalkami, dzieci uczą się nawiązywania kontaktów społecznych, a także dbania i opiekowania się innymi.

Lalki Barbie

Przy temacie lalek nie sposób nie wspomnieć o marce, która w tej kategorii zaprowadziła prawdziwą rewolucję. Mowa o Barbie, czyli kultowej już marce lalek dla dzieci. Lalki Barbie charakteryzują się pięknym wyglądem w tym również zachwycającym strojem czy makijażem. Można je przebierać, czesać i pielęgnować oraz wczuwać się w ich role i tworzyć całe rodziny i grupy lalkowych przyjaciół. Lalki Barbie to marzenie wielu małych dziewczynek, które mogą stroić swoje lalki w piękne suknie balowe i zakładać im świecące pantofelki oraz czesać długie włosy lalek w finezyjne fryzury. Każda mała fanka lalek Barbie marzy również o pięknym różowym domku dla swoich małych przyjaciół i pojazdach, którymi będą mogły się poruszać. Marka Barbie poza lalkami oferuje również pełną paletę akcesoriów do zabawy lalkami. Lalki Barbie wykonane są zwykle z plastiku lub plastiku z dodatkiem gumy/kauczuku, dzięki czemu dzieci mogą poruszać elementami ciała lalek, np. zginać im nogi w kolanach.

Lalki bobasy

Każde dziecko próbuje naśladować swoich rodziców. Naśladowanie można połączyć z nauką poprzez zabawę lalkami bobasami. Dzięki zabawie lalkami bobasami dzieci uczą się samodzielności i odpowiedzialności. Dzięki lalkom bobasom możemy nauczyć dzieci załatwiania się do nocniczka i wpoić dobre nawyki jak na przykład ubieranie w zależności od pogody czy uczucia, empatię i opiekuńczość.

Dzieci bawiąc się lalkami bobasami mogą wczuć się w rolę rodzica, karmić, przewijać, wozić wózeczkiem, tulić do snu, bawić i pocieszać. Oprócz lalki warto zaopatrzyć się w akcesoria dla bobasów – smoczki, nocniczki, ciuszki, butelki i krzesełka do karmienia i inne akcesoria, które wspomogą rozwój twojego dziecka.

Znaleziono: 2834
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Cry Babies BFF Katie

Zabawka
162,49 zł
185,90 zł

Steffi i Evi z konikiem

Zabawka
67,99 zł
74,67 zł
Znaleziono: 2834
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20