MENU

Podręczniki: Szkoła podstawowa

Szkoła podstawowa to pierwszy etap zorganizowanej edukacji. Pełni ona funkcję dydaktyczną, wychowawczą oraz opiekuńczą. Edukacja w szkole podstawowej dzieli się na nauczanie początkowe (klasy I-III), zwane także edukacją wczesnoszkolną i kształceniem zintegrowanym, oraz drugi etap edukacyjny (klasy IV-VIII), podczas którego dzieci umiejące już czytać, pisać i liczyć, zdobywają wiedzę w zakresie poszczególnych przedmiotów.

Księgarnia Internetowa PWN oferuje podręczniki do szkoły podstawowej, a także dodatkowe karty pracy, lektury szkolne, wzory dyktand oraz książki zawierające gry i zabawy wspomagające ćwiczenie koncentracji, pamięci i naukę ortografii.

W zasobach Księgarni znajdą Państwo podręczniki do języka polskiego, matematyki, przyrody, historii, informatyki, wiedzy o społeczeństwie, plastyki, techniki, religii, etyki, muzyki, biologii, geografii, fizyki i chemii. Poza podręcznikami, w ofercie figurują także ćwiczenia, zbiory zadań, opracowania, książki pomocnicze i materiały dla nauczycieli.

Zgodnie z podstawą programową, podczas edukacji na etapie szkoły podstawowej, uczniowie zobowiązani są do opanowania dwóch języków nowożytnych. W wielu polskich szkołach pierwszym językiem poznawanym przez uczniów jest angielski, a nauka tego języka rozpoczyna się już w pierwszej klasie. Najpopularniejszymi, obok angielskiego, językami nauczanymi w szkołach są: język niemiecki, francuski, rosyjski oraz hiszpański.

Do nauki języków obcych szczególnie polecamy podręczniki językowe Wydawnictwa Szkolnego PWN, jak Ich und du i der, die, das – serie podręczników do nauki języka niemieckiego, czy Explore treetops i God Sparks do nauki angielskiego.

Nauczycielom i pedagogom pracującym z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi polecamy serie Pewny start, wspomagające wszechstronny rozwój dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.

Szczególnie zdolnym i ambitnym uczniom rekomendujemy publikacje przygotowujące do konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych, jak Kangur matematyczny.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 8818
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Balladyna

Książka (twarda)
11,58 zł
18,98 zł

Opowieść wigilijna

Książka (twarda)
9,69 zł
15,89 zł
Znaleziono: 8818
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20