MENU

Podręczniki: Szkoła podstawowa klasa 2

Księgarnia internetowa PWN posiada bogatą ofertę podręczników szkolnych do klasy drugiej szkoły podstawowej. W naszych katalogu znajdziecie wszystkie niezbędne dla ucznia książki, zbiory zadań i różnego rodzaju materiały dydaktyczne. Dzięki nim dziecko przyswoi sobie cenną wiedzę w efektywny sposób, a sama nauka stanie się przyjemnością. Wśród oferowanych przez nas podręczników znalazły się publikacje takich wydawnictw, jak Wydawnictwo Szkolne PWN, WSiP, MAC Edukacja, Niko, Skrzat, Dragon i wiele innych. Dzięki tak szerokiej ofercie z pewnością każdy znajdzie podręczniki odpowiadające potrzebom i możliwościom swojego dziecka.

W drugiej klasie szkoły podstawowej czeka na ucznia wiele ciekawych, choć czasem trudnych wyzwań – nauka pisania i czytania, przeprowadzanie działań matematycznych czy też poznawanie niezwykłego i pięknego świata przyrody. Umiejętność sprawnego czytania jest kluczową zdolnością w dalszej nauce, dlatego należy szczególnie zadbać o rozwój tej umiejętności. Warto sięgnąć po publikacje rozwijające umiejętność czytania ze zrozumieniem – do krótkich opowiastek i wierszyków dołączone są zestawy pytań dotyczące postaci i zdarzeń występujących w tekście. Dzięki temu dziecko ćwiczy umiejętność czytania i koncentracji nad tekstem. Publikacje tego typu często też uczą czytania nie tylko tekstów literackich, np. bajek i baśni, lecz także map, znaków i tekstów użytkowych, np. zaproszenia lub ogłoszenia. Duża pomocą w nauce pisanie będą natomiast podręczniki poświęcone zagadnieniom ortografii i interpunkcji – dzięki nim uczeń pozna najważniejsze reguły pisowni i nauczy się stosować je w praktyce.

W nauce matematyki wspomogą uczniów zbiory zadań, które stopniują poziom trudności ćwiczeń i pozwalają przećwiczyć umiejętności. Takie zbiory świetnie sprawdzą się zarówno do szkoły, jak i do nauki w domu. Wspólne rozwiązywanie zadań z rodzicem to bardzo dobry sposób na powtórzenie materiału i utrwalenie wiadomości. Wiele zbiorów zadań stawia na wykorzystywanie wiedzy w praktyce – poprzez rozwiazywanie zadań dziecko uczy się logicznego myślenia, a także poprawnie stosować miary wag i długości czy też odczytywać temperaturę.

W naszej ofercie znajdziecie również publikacje poświęcone nauce języków obcych, w tym niemieckiego i angielskiego, nauce obsługiwania się komputerem oraz zajęciom artystycznym. Oferujemy także zbiory sprawdzianów i testów, dzięki którym uczeń może sprawdzić swoje umiejętności.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 1646
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Dyktanda dla klasy 2

Książka (miękka)
8,78 zł
12,99 zł

Angielski jest fajny

Książka (twarda)
15,00 zł
24,95 zł
Znaleziono: 1646
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20