MENU

Książki: Filozofia, etyka, logika

W kategorii „Filozofia, etyka, logika“ zgromadziliśmy ważne dzieła filozoficzne poświęcone różnym dziedzinom myśli nie tylko z zachodniego kręgu kulturowego. Oprócz licznych tekstów źródłowych i przekładów klasycznych dzieł filozoficznych znalazły się w niej monografie dotyczące historii filozofii, logiki i retoryki, filozofii współczesnej, etyki, estetyki, filozofii nauki oraz myśli współczesnej.

Szczególnie polecamy dwie wydawane od lat przez wydawnictwo PWN serie filozoficzne: „Bibliotekę Klasyków Filozofii“ oraz „Bibliotekę Współczesnych Filozofów“. W pierwszej z nich publikowane są najważniejsze dzieła filozoficzne od starożytności aż do początku XX wieku – w ostatnim czasie ukazały się reedycje „Metafizyki moralności“ Kanta, „Świat jako wola i przedstawienie“ Schopenhauera i trzytomowe „Wykłady z historii filozofii“ Hegla. „Biblioteka Współczesnych Filozofów“ zapoczątkowana została w latach 80. jako uzupełnienie poprzedniej serii, ukazują się w niej najważniejsze tomy filozoficzne XX i XXI wieku: książki Heideggera, Poppera, Levinasa, Gadamera, Hintikki oraz Goodmana.

Nie zabrakło w naszej ofercie również polskiej filozofii. Wielką popularnością cieszą się klasycy warszawskiej szkoły idei, tacy jak Leszek Kołakowski, Bronisław Baczko czy Barbara Skarga. Stałym punktem odniesienia w dydaktyce filozoficznej pozostaje słynna „Historia filozofii“ Władysława Tatarkiewicza.

Warto także zwrócić uwagę na książki finalistów Konkursu o Nagrodę im. Barbary Skargi wydawane nakładem wydawnictwa PWN. Ukazują się w niej co roku najlepsze polskie eseje filozoficzne myślicieli młodego pokolenia. W 2021 roku laureatem konkursu został Łukasz Kołoczek („Nowe wprowadzenie do metafizyki“), na sukcesywnie publikowane są także eseje pozostałych finalistów: Aleksandra Zbrzeznego, Michała Pospiszyla, Michała Pawłowskiego i Marka Woszczka.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 7804
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Problemy filozofii

Książka (miękka)
51,75 zł
69,00 zł

Paradoks czasu

Książka (miękka)
51,75 zł
69,00 zł

Logika sensu

Książka (miękka)
59,25 zł
79,00 zł

Pisma semantyczne

Książka (miękka)
44,25 zł
59,00 zł

Rozmyślania

Książka (twarda)
25,82 zł
37,00 zł
Znaleziono: 7804
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20