MENU

Książki: Historia

Historia - dziedzina nauki badająca i opisująca dzieje ludzkości, przez wielu zwana królową nauk oraz nauczycielką życia. Stanowi nie tylko opis losów i działań wodzów, królów, dygnitarzy, ale rozważania o losach całego społeczeństwa. Poznanie i zrozumienie procesów, które doprowadziły do powstawania i upadków państw, rozwoju cywilizacji, narodów, technologii jest kluczowe dla zrozumienia świata, w którym żyjemy i budowania światopoglądu, dlatego też książki historyczne cieszą się zainteresowaniem wśród studentów, specjalistów oraz szerokiego grona amatorów. 

Książki zebrane na naszych sklepowych półkach z pewnością zadowolą miłośników historii starożytnej oraz amatorów opisów średniowiecznych wojen, wypraw krzyżowych i splendoru pałacowego życia monarchów. Z publikacji o okresie średniowiecza szczególnie polecamy owiane sławą kroniki Jana Długosza i Galla Anonima. 

Zainteresowani historią nowożytną i historią najnowszą z przyjemnością powinni sięgnąć po tytuły autorstwa Anne Applebaum czy Normana Daviesa, z których zaczerpną informacje na temat historii Polski i Europy z wyszczególnieniem najmroczniejszych okresów w historii współczesnej: II Wojny Światowej oraz zimnej wojny. 

W naszych zasobach znajdą Państwo wywiady, biografie, wspomnienia oraz opisy dokonań królów i głów państw: Johna Kennedy’ego, Napoleona, Winstona Churchilla czy Hammurabiego, a także Hitlera, Putina i Stalina. Wśród dostępnych w księgarni PWN publikacji na temat postaci kluczowych dla historii Polski wymienić warto te traktujące o dokonaniach Bolesława Chrobrego, Józefa Piłsudskiego oraz Lecha Wałęsę.  

Dla uczniów i studentów przygotowaliśmy encyklopedie historyczne, podręczniki do nauki historii i słowniki historyczne. Szczególnie polecamy publikacje akademickie Wydawnictwa Naukowego PWN, z których wyróżnić warto serie: Historia Polski oraz Historia Powszechna. Uczniowie szkół podstawowych i nauczyciele rozpoznają z pewnością dostępne w naszej księgarni serie podręczników szkolnych: MY I HISTORIA, HISTORIA WOKÓŁ NAS, KLUCZ DO HISTORII, WEHIKUŁ CZASU oraz WCZORAJ I DZIŚ. Dysponujemy również bogatą ofertą podręczników do nauki historii w gimnazjum: BLIŻEJ HISTORII, PODRÓŻE W CZASIE, PRZEZ TYSIĄCLECIA I WIEKI, ŚLADAMI PRZESZŁOŚCI, oraz w liceum i technikum: ODKRYWAMY NA NOWO, CIEKAWI ŚWIATA, Historia i społeczeństwo, POZNAĆ PRZESZŁOŚĆ.
ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 48176
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20
Znaleziono: 48176
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20