MENU

Książki: Historia świata

Z myślą o wszystkich miłośnikach historii przygotowaliśmy w księgarni internetowej PWN szeroki wybór podręczników i książek popularnonaukowych dotyczących historii powszechnej świata. Pozycje z naszej oferty podzieliliśmy na kilka wygodnych kategorii, które łatwiej pomogą odnaleźć poszukiwane książki poświęcone historii poszczególnych krajów, narodów i mniejszości, a także większe syntezy historyczne opisujące całokształt dziejów starożytności i średniowiecza.

Podstawowe podręczniki akademickie do nauki historii powszechnej to dwie serie „Historia powszechna“ wydane nakładem wydawnictwa PWN. Napisane przez dwa pokolenia polskich historyków syntezy historii światowej obejmują okres od starożytności aż do przełomu XX i XXI wieku. Starszą serię opracowali tacy historycy jak Tadeusz Manteuffel, Emanuel Rostworowski czy Józef Wolski, nowszą – Roman Michałowski, Adam Ziółkowski, Edward Czapiewski, Jakub Tyszkiewicz oraz Andrzej Chwalba. Obie serie zostały opatrzone licznymi mapami, bogatym materiałem ilustracyjnym oraz uaktualnionymi bibliografiami.

W innowacyjnej serii „Dzieje Kultur“ polscy historycy szczegółowo omawiają dorobek kulturowy poszczególnych krajów, biorąc pod uwagę historyczne, społeczne i polityczne konteksty nie tylko literatury, sztuki czy filozofii, ale także architektury, kultury życia codziennego czy obyczajowości. Dzięki wartkiej narracji są to podręczniki, które zaciekawią nie tylko profesjonalnych historyków czy studentów historii lub kulturoznawstwa. Oprócz pozycji poświęconych dziejom kultury francuskiej, brytyjskiej czy niemieckiej warto zwrócić także uwagę na pozycje poświęcone mniej znanym w naszym kręgu kulturowym tradycjom: od dziejów kultury arabskiej do kultury chińskiej.

Nie zabrakło w naszej ofercie również albumów poświęconych historii znanych miast, licznych pozycji omawiających kultury mniej znanych narodów oraz wielkich i nieco mniejszych syntez historycznych, które w przystępny i błyskotliwy omawiają dzieje całych kontynentów. Dzięki na przykład takim książkom jak bestsellerowa „Najkrótsza historia Europy“ Johna Hirsta na nowo możemy spojrzeć na dzieje kultury zachodniej, które wydają się nam tak dobrze znane.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 19727
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Moje życie i dzieło

Książka (twarda)
49,84 zł
69,99 zł

Napoleon

Książka (twarda z obwolutą)
108,09 zł
149,99 zł
Znaleziono: 19727
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20