MENU

Książki popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży

Książki popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży to fantastyczny sposób na zapoznanie podopiecznych z poważniejszymi tematami. W tej kategorii znajdą Państwo szeroki wybór publikacji zróżnicowanych tematycznie, zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Książki tego rodzaju zostały stworzone specjalnie z myślą o młodym czytelniku. Mają atrakcyjną, kolorową szatę graficzną. Zostały również napisane przystępnym językiem. Według Einsteina „Jeśli nie potrafisz wyjaśnić czegoś prosto, nie rozumiesz tego wystarczająco dobrze.” Nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia naukowe mogą być zaprezentowane dzieciom i młodzieży w zrozumiały i atrakcyjny sposób.

Publikacje zebrane w tej kategorii charakteryzują się zawartymi w nich ciekawostkami, ilustracjami, grafikami i diagramami. Pomagają one w przyswojeniu wiedzy i przyciągają wzrok, poprawiając koncentrację. Będą odpowiednie na prezent dla młodego członka rodziny lub jako nagroda za zasługi w nauce.

Rodzicom i opiekunom chcącym zaszczepić w dziecku zarówno miłość do czytania, jak i uwielbienie dla nauki, polecamy wybrać spośród tysięcy tytułów. Warto dopasować tematykę książki do zainteresowań dziecka, aby rozwijać w nim pasję i wspomagać w dążeniu do wiedzy. Osobom chcącym zainteresować dziecko konkretnym tematem polecamy różnorakie serie wydawnicze.

Szczególnie polecamy oryginalną pozycję Wydawnictwa Naukowe PWN „The Manga Guide Fizyka”. Jest to popularnonaukowa książka w formie mangi. Poznając bohaterów, czytelnicy dowiedzą się o trzech zasadach dynamiki Newtona i trygonometrii, nauczą się rysować diagramy wektorowe oraz obliczać energię kinetyczną obiektu. Te oraz inne zagadnienia fizyczne z pewnością zyskują na atrakcyjności dzięki wyborowi stylu mangowego przez twórców publikacji.

Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą książek popularnonaukowych dla dzieci i młodzieży księgarni internetowej PWN.

Znaleziono: 5200
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Encyklopedia dla dzieci

Książka (twarda)
39,70 zł
59,00 zł

Fizyka na start

Książka (miękka)
44,25 zł
59,00 zł

Moja pierwsza mitologia Tom 2, Prz...

Książka (miękka ze skrzydełkami)
44,25 zł
59,00 zł
Znaleziono: 5200
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20