MENU

Książki naukowe i popularnonaukowe

Nauka to wiedza najtrafniej opisująca rzeczywistość z pomocą falsyfikowalnych metod, precyzyjnego języka i eksperymentów. Wiedza naukowa posiada swoje specjalne wyróżniki pozwalające na odróżnienie jej od dyskursów nienaukowych czy pseudonaukowych.

W kategorii Książki naukowe i popularnonaukowe znajdują się takie podkategorie, jak

  • Książki naukowe
  • Książki popularnonaukowe
  • Książki popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży
  • Paranauka

Znajdą tu Państwo książki związane z zagadnieniami naukowymi, zarówno podręczniki akademickie, opracowania badań naukowych, statystyk, analizy i interpretacje eksperymentów naukowych, podręczniki akademickie, kompendia wiedzy naukowej, jak i prace popularyzatorskie, przewodniki dla laików, zbeletryzowane zagadnienia naukowe. Dzięki bogatej ofercie naszego wydawnictwa mają Państwo dostęp do publikacji dotyczących wszelkich dziedzin, od socjologii i filozofii po chemię organiczną. Gratką dla czytelniczek i czytelników staną się zapewne także publikacje obcojęzyczne.

W osobnej kategorii Paranauka (która nie powinna być mylona z pseudonauką) umieszczone zostały pozycje związane z wiedzą bliską sfery racjonalnej, obejmującą jednak sferę teorii, hipotez i twierdzeń niespełniających mocnej zasady racjonalności.

Kolejną podkategorię stanowią książki przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz młodzieży. Dzięki tym publikacjom Państwa podopieczni zostaną w przyjemny sposób wprowadzeni w fascynujący świat zagadnień naukowych. Ich zainteresowanie podtrzymają bogato ilustrowane atlasy, biogramy naukowców, prosto napisane historie wybitnych postaci ze świata nauki. Dla nieco starszych odbiorców oferujemy szereg szkolnych pomocy dydaktycznych, takich jak podręczniki i zeszyty ćwiczeń, ale także interesujące zestawienia idei danych dziedzin naukowych, popularnonaukowe opracowania metod badawczych z poradami tyczącymi się źródeł i ekwipunku z każdego obszaru naukowego.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 70374
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Przywiązanie

Książka (miękka)
65,57 zł
79,00 zł

Muzeum. Historia Światowa. Tom 3, ...

Książka (twarda z obwolutą)
123,35 zł
149,00 zł

Dialektyka populizmu

Książka (miękka)
29,13 zł
39,90 zł
Znaleziono: 70374
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20