MENU

Książki naukowe

W kategorii książek naukowych zgromadziliśmy publikacje znanych polskich i zagranicznych wydawnictw naukowych oraz uniwersyteckich prezentujących najnowszy stan badań w najróżniejszych dziedzinach wiedzy: od psychologii i filozofii do fizyki kwantowej. Znalazły się wśród nich pozycje pisane przez specjalistów dla specjalistów, ale także studentów i wszystkich zainteresowanych współczesną nauką. Oprócz licznych specjalistycznych monografii polecamy także podręczniki wprowadzające w różne zagadnienia na poziomie uniwersyteckim, doskonale nadające się także dla osób szczególnie zainteresowanych różnymi dziedzinami nauk ścisłych, społecznych oraz humanistycznych.

Popularnością wśród czytelników cieszą się znane serie wydawnicze, pozwalające łatwo odkryć nowe pozycje polecane przez ekspertów. „Biblioteka Klasyków Psychologii“ od lat prezentuje wybitne polskie i zagraniczne prace psychologiczne, bez których nie moglibyśmy wyobrazić sobie dzisiejszych nauk o człowieku. Osoby zainteresowane filozofią szczególnie zaciekawią dwie serie, wydawana nieprzerwanie od blisko siedemdziesięciu lat „Biblioteka Klasyków Filozofii“ oraz nieco młodsza „Biblioteka Współczesnych Filozofów“, w której publikowane są najwybitniejsze pozycje filozoficzne od drugiej połowy XX wieku do czasów współczesnych. Podobną rolę pełni „Biblioteka Socjologiczna“, do której trafiły klasyczne prace Durkheima i Znanieckiego, ale także prace dzisiejszych badaczy.

Wśród bestsellerów wydawnictwa PWN największą popularnością cieszą się prace z dziedziny historii, psychologii oraz filozofii. Oprócz świetnie ocenianych prac historycznych, takich jak „Historia Żydów w starożytności. Od Thotmesa do Mahometa“ czy pozycji mediewistycznych poświęconych mniej znanym ludom i królestwom („Królestwa Merowingów“, „Państwa Wikingów“, „Longobardowie“) niesłabnącym zainteresowaniem czytelników cieszą się prace psychologa Philipa Zimbardo („Efekt Lucyfera. Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło?“, „Psychologia i życie“). Nie tylko w kontekście nauk społecznych „Warsztat pisarski badacza“ Howarda S. Bakera okazuje się równie przydatny tak doświadczonym badaczom, jak i doktorantom i studentom, których gonią terminy oddawania prac zaliczeniowych.

Polecamy również naukowe książki obcojęzyczne dla badaczy poszukujących materiałów zagranicznych – przygotowaliśmy szeroką ofertę książek angielskich, niemieckich, rosyjskich, francuskich czy hiszpańskich. Znalazły się wśród nich często trudno dostępne pozycje w promocyjnych cenach, dlatego gorąco zachęcamy do przeglądania wybranych kategorii!

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 42324
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Przywiązanie

Książka (miękka)
65,57 zł
79,00 zł

Dekontaminacja wyrobów medycznych ...

Książka (miękka)
116,10 zł
129,00 zł
Znaleziono: 42324
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20