MENU

Karolina Zalewska-Łunkiewicz

Psycholożka, dyplomowana psychoterapeutka psychodynamiczna, posiada europejski certyfikat psychoterapeuty ECP, socjoterapeutka. Karolina Zalewska-Łunkiewicz pracuje jako adiunkt w Uniwersytecie SWPS w Filii w Katowicach, gdzie koordynuje specjalność Psychologia Kliniczna Człowieka Dorosłego w programie studiów magisterskich oraz jako psychoterapeutka w Ośrodku Terapii Rodzin i Par w Gliwicach. Przez wiele lat pracowała w SPZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku na oddziałach: psychiatrycznym sądowym o wzmocnionym stopniu zabezpieczenia i psychiatrycznym sądowym dla nieletnich, a także w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach. Powoływana jako biegły psycholog, głównie w sprawach karnych.

W obszarze jej zainteresowań naukowych znajdują się uwarunkowania zdrowia psychicznego młodych dorosłych, readaptacja społeczna osób doświadczających kryzysów psychicznych i hospitalizacji. Zajmuje się także psychologią płci − bada aspekty dotyczące ról płciowych w kontekście klinicznym. Tematem jej pracy doktorskiej były związki między stereotypami płci a agresją u mężczyzn chorujących na schizofrenię. Autorka i współautorka artykułów z zakresu psychologii klinicznej i psychologii płci w czasopismach krajowych i o zasięgu międzynarodowym oraz rozdziałów monografii. Karolina Zalewska-Łunkiewicz prowadziła warsztaty w Zentrum für transdisziplinäre Geschlechterstudien (Międzydyscyplinarnym Centrum Studiów nad Płcią) w Uniwersytecie Humboldta w Berlinie w ramach programu Erasmus +. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z obszaru umiejętności klinicznych i diagnozy psychologicznej.

Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Europejskiego Towarzystwa Psychoterapii (EAP).

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 4
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20
Znaleziono: 4
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20