MENU

Książki o sporcie i sportowcach

W kategorii sportowej zgromadziliśmy książki o sporcie i sportowcach – od popularnych reportaży poświęconych wielkim wydarzeniom sportowym i wybitnym sportowcom do podręczników traktujących o psychologii sportu, dietach sportowych i innych praktycznych zagadnieniach związanych z profesjonalnym treningiem. Nie zabrakło również w naszej ofercie specjalistycznych publikacji poświęconych różnym dyscyplinom sportowym – od cieszącej się największą popularnością w Polsce piłki nożnej do takich dyscyplin jak sztuki walki, narciarstwo, żeglarstwo czy akrobatyka.

Wśród książek popularnonaukowych i reportaży największą popularnością cieszą się pozycje poświęcone historii futbolu. Bestsellerowy „Niezwykły świat przedwojennego futbolu“ Remigiusza Piotrowskiego to dzieje paradoksów piłki nożnej dwudziestolecia międzywojennego, kiedy po boiskach biegali robotnicy i inteligenci; z książki dowiemy się nawet, ile kosztowało w II RP „ustawienie“ meczu, jak wyglądały treningi zawodowych drużyn, a także – dlaczego kluby nie mogły wtedy płacić piłkarzom. Podobną popularnością cieszą się historie powojennych piłkarzy, takie jak „Kosa. Niczego nie żałuję“ Romana Koseckiego czy „Mecze mojego życia“ Zbigniewa Bońka.

W niniejszej kategorii zgromadziliśmy jednak książki nie tylko o sportowcach, ale także – dla sportowców. „Dietetyka sportowa“ (Frączek, Krzywański, Krysztofiak) to niezbędne źródło wiedzy o odżywianiu dla dietetyków sportowych, studentów i nauczycieli kierunków dietetycznych oraz wszystkich osób aktywnych fizycznie, które chcą lepiej poznać wpływ odżywiania na ich kondycję sportową. „Psychologia sportu“ (Hemmings, Holder) to doskonały podręcznik opisujący praktyczne aspekty psychologa sportowego i studia przypadków dotyczące różnych dyscyplin sportowych. „Socjologia sportu“ (Jakubowska, Nosal) to z kolei kompendium wiedzy o współczesnym sporcie, w którym autorzy nie pomijają takich zagadnień jak emocje, płeć, doping czy technologia we współczesnych dyscyplinach sportowych.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 2962
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Fizyka sportu

Książka (miękka)
71,10 zł
79,00 zł

Science of Stretch

Książka (zintegrowana)
56,84 zł
90,00 zł

Surfing. 1778-Today

Książka (twarda)
88,10 zł
114,00 zł
Znaleziono: 2962
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20