MENU

Książki o żeglarstwie

Wszystkim zainteresowanym jednostkami pływającymi przypadnie do gustu kategoria Żeglarstwo w księgarni internetowej PWN. Ta dyscyplina sportów wodnych oraz dawna odmiana transportu nazwę wywodzi od napędzaniu siłą wiatru za pomocą żagli.

Jego początki jako samodzielnej dyscypliny sięgają XVII wieku. Natomiast w 1718 roku powstaje pierwszy klub żeglarski, czyli Flotylla Newska. Od tamtego czasu żeglarstwo, oprócz bycia środkiem transportu, stało się również szanowaną dyscypliną sportową. W XIX wieku zaczęto organizować największą wtedy imprezę sportową związaną z żeglowaniem – Regaty o Puchar Ameryki. Niedługo później żeglarstwo stało się pełnoprawną dyscypliną olimpijską.

Obecnie w Polsce żeglarstwo to sport związany z harcerstwem. Uważa się, że rozwija dyscyplinę, rzetelność. Umiejętności nabyte podczas szkolenia dla przyszłych żeglarzy przydadzą się zarówno w innych sportach, przy staraniach o karierę marynarza, jak i w codziennym życiu.

Oprócz typowej odmiany tego sportu, w której wykorzystywane są jachty, żaglowce i żaglówki, istnieje również odmiana żeglarstwa wodnego na deskach z żaglem. Jest to windsurfing. Miłośnicy sportów wodnych mogą zainteresować się także kiteboardingiem. Zamiast żagla deskę napędza wtedy latawiec.

Aby zgłębić tajniki szlachetnego sportu, jakim jest żeglarstwo, polecamy zaopatrzyć się w książkę „Węzły w praktyce żeglarskiej”. Pozycja w wyczerpujący sposób omawia sposoby wiązania lin, ich rodzaje oraz praktyczne zastosowania. Pozwala uporządkować wiedzę. Zawiera zdjęcia rodzajów więzów, które pomogą w ćwiczeniach.

Kolejną ciekawą propozycją jest „Teoria żeglowania. Aerodynamika żagla”, czyli poradnik z serii Książki dla żeglarzy. Autor, Czesław Machaj, to jeden z najsłynniejszych polskich badaczy aerodynamiki. W książce wyjaśnia prawa rządzące fascynującą go dyscypliną. Ważne, by poznać podstawy zachowania jednostek pływających przed rozpoczęciem przygody z żeglarstwem, zwłaszcza, jeśli myśli się poważnie o zawodach, udziale w oficjalnych konkurencjach sportowych czy karierze na morzu. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i nieprzewidywalnych sytuacji.

Te oraz inne książki o żeglowaniu znajdą Państwo w ofercie księgarni internetowej PWN.

Znaleziono: 423
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Długa droga

Książka (miękka)
48,70 zł
59,90 zł

Atlas żeglarski

Książka (twarda)
30,45 zł
49,95 zł

Sternik motorowodny

Książka (twarda)
62,94 zł
Wkrótce w sprzedaży
Znaleziono: 423
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20