MENU

Lektury do liceum i technikum

W Księgarni internetowej PWN znajdziesz niezbędne lektury do liceum i technikum dla wszystkich klas. Oferujemy klasyczne dzieła literatury narodowej i światowej wraz z opracowaniami, które ułatwiają przyswojenie wiedzy i pełne zrozumienie lektury. Wydania z dołączonymi materiałami dodatkowymi zawierają cenne informacje o autorze i dziele oraz wskazówki interpretacyjne. Dzięki nim poznasz biografię pisarza, historię powstania utworu oraz jego dalsze losy i recepcję, a także tło historyczne, które niejednokrotnie jest kluczowe dla zrozumienia czytanej lektury. Takie wydania, stworzone z myślą o potrzebach uczniów liceum i techników, zawierają także uwagi na marginesie, które wskazują na ważny fragment bądź scenę utworu, motywy i aluzje literackie, dzięki czemu lektura staje się przejrzysta i łatwiejsza do opanowania. Jest to szczególnie pomocne w przypadku obszernych powieści, które wymagają od czytelnika bardzo uważnej szczegóły. Wiele lektur z opracowaniami posiada indeksy postaci, motywów i scen, co znacznie ułatwia poruszanie się po książce oraz odnajdywanie najważniejszych fragmentów. W trakcie lekcji lub podczas pisania wypracowania nie będziesz musiał już poświęcać czasu na wertowanie książki w poszukiwaniu odpowiedniego cytatu, dzięki czemu twoja uwaga nie będzie się rozpraszać, a nauka stanie się efektywniejsza. Możliwość wygodnego i dokładnego przypomnienia treści lektury jest niezwykle przydatne w przygotowaniach do testów i matury, dlatego warto sięgnąć po wydania z opracowaniami.

Dla uczniów liceum i technikum przygotowaliśmy szeroki wybór dzieł literatury polskiej i zagranicznej ze wszystkich epok. W naszej ofercie znalazły się utwory, które nierzadko okazały się rewolucyjne i zmieniające myślenie o literaturze, a które każdy uczeń powinien znać. Wśród oferowanych przez nas dzieł polskich znajdziecie najważniejsze dzieła romantyzmu takie, jak „Pan Tadeusz” i „Dziady” Adama Mickiewicza, „Balladynę” i „Kordiana” Juliusza Słowackiego, najwybitniejsze powieści epoki pozytywizmu i Młodej Polski, m.in. „Lalkę” Bolesława, „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej i „Chłopów” Władysława Reymonta, oraz dzieła z dwudziestolecia międzywojennego, w tym „Granicę” Zofii Nałkowskiej i „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Przygotowaliśmy również bogatą ofertę dramatów i poezji, m.in. „Wesele” Wyspiańskiego, „Szewcy” Witkacego czy też „Fraszki” i „Treny” Kochanowskiego.

Jeśli chodzi o literaturę zagraniczną, to oferta jest równie szeroka. Znalazły się w niej najważniejsze dzieła niemieckie, francuskie, rosyjskie i anglojęzyczne i wiele innych. „Cierpienia młodego Wertera” i „Faust” Goethego, „Zbrodnia i kara” Fiodora Dostojewskiego, „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa, „Dżuma” Alberta Camusa czy „Rok 1984” George’a Orwella to zaledwie wierzchołek góry lodowej oferowanych przez książek. Jednym słowem – wszystko, czego potrzebuje uczeń liceum i technikum do odpowiedniego przygotowania do lekcji polskiego i egzaminu maturalnego.

Znaleziono: 532
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Konrad Wallenrod

Książka (twarda)
7,93 zł
13,00 zł

Dziady

Książka (twarda)
14,00 zł
22,95 zł

Wesele

Książka (twarda)
12,16 zł
19,95 zł

Potop

Książka (twarda)
36,58 zł
59,99 zł

Lalka

Książka (twarda)
25,54 zł
41,88 zł

Kordian

Książka (twarda)
9,14 zł
14,99 zł

Skąpiec

Książka (twarda)
10,97 zł
17,99 zł

Romeo i Julia

Książka (twarda)
10,97 zł
17,99 zł
Znaleziono: 532
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20