MENU
Adam Mickiewicz

Adam Mickiewicz

Wieszcz Narodowy i Mistrz Romantyzmu
Witamy w księgarni PWN, gdzie odkryjesz głębszą wiedzę o jednym z najwybitniejszych polskich poetów i wizjonerów, Adamie Mickiewiczu. Jego życie i twórczość stanowią kamień węgielny literatury polskiej oraz kultury narodowej.
Wielki Wieszcz Narodowy i Przełomowy Twórca Romantyzmu
Adam Mickiewicz (24.12.1798–26.11.1855) to postać, której nie sposób nie znać w kontekście polskiej literatury. Jego wkład w romantyczne dziedzictwo jest nieoceniony. Jest uznawany za najważniejszego polskiego poetę romantyzmu oraz wieszcza narodowego. Jego dzieła stawiane są obok twórczości Byrona czy Goethego, tworząc splot polskiego romantyzmu i europejskiej literatury.
Mistrz Dramatu i Eposu Narodowego
Wielowymiarowy Mickiewicz jest twórcą niezwykle wszechstronnym. Jego wybitne zdolności w pisaniu dramatu romantycznego docenić można w utworach takich jak „Dziady” czy „Grażyna”. Ponadto, monumentalna epopeja narodowa „Pan Tadeusz” pozostaje jednym z najważniejszych dzieł literatury polskiej, ukazując piękno i ducha narodu.
„Ballady i Romanse” (1822): ten zbiór jest często uznawany za właściwy debiut Mickiewicza, a także za punkt wyjścia dla rozwoju romantyzmu w Polsce. W zestawieniu ballad i romansów Mickiewicz ukazuje pasję, tajemnicę i emocje, które stanowią fundamenty ludzkiego doświadczenia. Otwierająca zbiór ballada „Romantyczność” przynosi głębokie refleksje nad tożsamością, marzeniami i pragnieniami.
„Dziady” (1832) to jedno z najważniejszych dzieł Mickiewicza, składające się z części I, II, III i IV. Utwór to dramatyczny poemat, który przekracza granice świata materii. Dzieło skupia się na tematach psychologicznych, duchowych, narodowych. Porusza też zagadnienie ludzkich cierpień. Szczególnie część IV jest uważana za monumentalny wyraz męczeńskiego ducha narodu.
„Pan Tadeusz” (1834):  ten epos narodowy stanowi triumf polskiej poezji epickiej. Przedstawia życie i obyczaje szlachty polskiej na tle wojennych zamieszek, ukazując charakter narodowy i jedność. „Pan Tadeusz” to historia pełna pasji, humoru i prawdy o narodzie, a także przedstawienie miłości do ojczyzny.
„Historia przyszłości” (nieopublikowana): to niezwykłe dzieło, choć nigdy nie zostało ostatecznie wydane. Mickiewicz snuł w nim przewidywania i wizje przyszłości, wyprzedzając czas swymi pomysłami na technologię i społeczeństwo. Uważa się, że mógł zrewolucjonizować światową literaturę i naukę.
Mesjanizm i Twórczość Wartościowa dla Pokoleń
Mickiewicz to nie tylko pisarz – był też członkiem i założycielem Towarzystwa Filomatycznego oraz mesjanistą związanym z Kołem Sprawy Bożej Andrzeja Towiańskiego. Jego teksty, takie jak „L’Église officielle et le messianisme” czy „L’Église et le Messie”, poruszały tematy religijne, a także były na tyle doniosłe, że znalazły się na liście ksiąg zakazanych Kościoła katolickiego.
Twórczość i Dziedzictwo
Dzięki mistrzostwu pióra Mickiewicz wplótł narodową tożsamość, historię i uczucia w swoje utwory. Jego słynne wiersze, ballady i dramaty wywarły ogromny wpływ na rozwój kultury polskiej. Dzisiaj jego pomniki stoją nie tylko na ziemi ojczystej, ale i za granicą, upamiętniając nieśmiertelne dziedzictwo poety.
Zapraszamy do eksplorowania dzieł i życia Adama Mickiewicza, wspaniałego twórcy, którego słowa wciąż ożywiają ducha narodowego. Księgarnia PWN ma przyjemność przedstawić Państwu wyjątkową kolekcję jego prac oraz komentarzy, pozwalając zgłębić bogactwo myśli i uczuć tego niezapomnianego wieszcza.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 313
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Pan Tadeusz

Książka (twarda)
15,21 zł
24,95 zł

Pan Tadeusz

Książka (twarda)
39,12 zł
54,90 zł

Ballady i romanse

Książka (twarda)
17,04 zł
27,95 zł

Dziady Część 2

Książka (twarda)
9,12 zł
14,95 zł

Dziady

Książka (twarda)
27,38 zł
44,90 zł

Pan Tadeusz

Książka (twarda)
46,55 zł
67,90 zł

Pan Tadeusz

Książka (twarda)
25,92 zł
42,50 zł

Konrad Wallenrod

Książka (twarda)
7,93 zł
13,00 zł

Dziady

Książka (miękka)
19,97 zł
33,50 zł

Konrad Wallenrod

Książka (miękka)
12,62 zł
17,99 zł

Dziady część 3

eBook (mobi, epub)
3,90 zł
5,00 zł
Znaleziono: 313
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20