MENU

Polecane

Literatura popularnonaukowa PWN

Seria Wspaniałe eksperymenty


Jak zainteresować dzieci nauką? Wystarczy podsunąć im przejrzyste instrukcje do wykonania wspaniałych eksperymentów, które rozbudzą w najmłodszych pasję tworzenia! Młodzi naukowcy w wieku od 5 do 10 lat tylko czekają na dobrą zabawę!

Opisy eksperymentów zaczynają się od pytań i krótkich wprowadzeń w temat. Każdy z nich zawiera listę potrzebnych materiałów i proste instrukcje, które przeprowadzą przez eksperyment krok po kroku. Opisom doświadczeń towarzyszą również sugestie obserwacyjne oraz pytania pobudzające dzieci do głębszego zastanowienia nad tym, co widzą. Każdy eksperyment zakończony jest propozycją jego rozszerzenia lub modyfikacji.

Eksperymenty STEAM ― Dzięki interaktywnym zajęciom związanym z nauką, technologią, inżynierią, sztuką i matematyką dzieci mogą odkryć, jak i dlaczego działa każdy projekt.

Łatwe do wykonania instrukcje ― Eksperymenty krok po kroku upraszczają wykonanie zadań i sprawiają, że eksperymenty są przejrzyste i łatwe do wykonania.

Kolorowe zdjęcia ― Rzeczywiste zdjęcia obrazują wykonanie eksperymentów.

Zobacz serię »

Literatura faktu

Seria Niezwykłe podróże


Wybierz się w fascynującą podróż w różne zakątki Świata z książkami Erica Weinera!

Eric Weiner to wielokrotnie nagradzany dziennikarz, były korespondent National Public Radio, świetny pisarz i ciekawy świata podróżnik. Jego książki podróżnicze zbierają najlepsze recenzje: „Weiner jest w równy stopniu filozofem, co podróżnikiem - a do tego jest przezabawny.” – Vanity Fair

Autor przemierza kontynenty i kraje, a reportaże z jego pobytu w poszczególnych miejscach są napisane z niezwykłym poczuciem humoru oraz są pełne celnych obserwacji i ciekawych spostrzeżeń. Każda z tych książek to fascynująca wyprawa w poszukiwaniu szczęścia, geniuszu czy wiary.

Wraz z czytelnikiem odwiedza kraje takie jak Islandia, Chiny, Tajlandia, Szwajcaria, Stany Zjednoczone, Indie, Stany Zjednoczone, Holandia, Katar, Mołdawia, Wielka Brytania, Indie czy Butan.

Zobacz serię »

50 idei, które powinieneś znać

Popularnonaukowa po angielsku