MENU

Klocki

Rozwój dzieci przebiega bardzo intensywnie – każdego dnia dzieci poznają nowe słowa, kształty, kolory, emocje czy dźwięki. Każdy rodzic pragnie nadążać za swoją pociechą i aktywnie uczestniczyć w poznawaniu przez malucha świata i wspólne z nim odkrywanie nowych rzeczy i umiejętności poprzez zabawę, rozmawianie z dzieckiem i czytanie mu książek. Wszystkie te aktywności są dla dzieci bardzo atrakcyjne i pozytywnie wpływają na rozwijanie licznych umiejętności takich jak mówienie, słuchanie, koordynacja ruchowa, umiejętności manualne i wyobraźnia! Szczególnie atrakcyjną zabawką dla dzieci kształtującą wiele umiejętności są klocki!

Klocki Lego dla dziewczynek i dla chłopców małych i tych dużych

Swoją ogromną popularność klocki zyskały dzięki marce LEGO, która stworzyła kultowe już kolorowe, plastikowe klocki, które pokochały zarówno dzieci jak i dorośli na całym świecie! Szczególnie dużą popularnością cieszą się klocki Lego z serii Friends dedykowane dziewczynkom, klocki Lego Duplo dedykowane małym dzieciom i klocki Lego City, które uwielbiają chłopcy. Z klocków Lego skonstruujemy budowle, postaci czy pojazdy. Marka posiada jednak wiele innych bardzo atrakcyjnych serii, które nie schodzą z list bestsellerów i cieszą się ogromnym uznaniem dzieci i dorosłych fanów marki Lego.

Nie tylko Lego

Na fali popularności klocków warto wspomnieć także o innych niezwykle popularnych marek klocków dla dzieci. Są to między innymi klocki Wader czy Mega Bloks. Klocki pakowane są w praktyczne plastikowe pudełka, które pozwolą zachować porządek w dziecięcym pokoju. Warto dodać, że klocki to już nie tylko rozrywka dla chłopców – dziś ogromną popularnością cieszą się klocki dla dziewczynek, co wykorzystują producenci przygotowując dedykowaną ofertę małym konstruktorkom i architektkom. Co ciekawe, badania wskazują, że dziewczynki budują konstrukcje niższe, zamknięte, a chłopcy skupiają się na zbudowaniu jak najwyższych konstrukcji.

Klocki dla dzieci - zalety

Kolorowe klocki zainteresują każdego malucha i wzbudzą w nim chęć konstruowania budowli, pięknych zamków, pojazdów i postaci. Budowanie z klocków kształtuje dziecięcą wyobraźnię, umiejętności manualne, koordynację wzrokową i kreatywność, a także stanowi ciekawą atrakcję dla małych konstruktorów.

W czasie zabawy z klockami z dzieckiem możemy nauczyć je kolorów, liczenia, zależności, kształtów, relacji mniejszy-większy i wielu innych.

Klocki drewniane – zabawa w klimacie eko

Dużą popularnością cieszą się klocki drewniane. Jest to materiał trwały, ekologiczny i przez to w pełni bezpieczny dla dzieci. Są szczególnie przydatne w nauce kształtów.

Znaleziono: 4299
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Klocki Magformers Basic 62

Zabawka
391,88 zł
435,42 zł

Brick Trick Twierdza

Zabawka
77,96 zł
84,99 zł
Znaleziono: 4299
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20