MENU

Książki: Historia starożytna

Nie tylko dla studentów i historyków, ale z myślą o wszystkich zainteresowanych korzeniami naszej cywilizacji przygotowaliśmy szeroki wybór książek poświęconych historii starożytnej. Znalazły się wśród nich wielkie syntezy starożytności oraz monografie dotyczące poszczególnych antycznych narodów i rejonów – od Egiptu i Grecji do Rzymu i Bizancjum.

Podstawowymi podręcznikami poświęconymi historii starożytności są pozycje ze znanej PWN-owskiej serii „Historia powszechna“. Tom poświęcony starożytności ukazał się dwukrotnie – w opracowaniu Józefa Wolskiego oraz Adama Ziółkowskiego. Książka Wolskiego przez lata była najważniejszym podręcznikiem historii starożytnej, w nowym wydaniu uaktualniono ją o uzupełnioną bibliografię, zestawy zagadnień egzaminacyjnych, tablice synchroniczne oraz mapy i ilustracje. „Starożytność“ Ziółkowskiego jest nowszą syntezą o nowatorskiej strukturze treści – podręcznik uzyskał nagrodę za najlepszą książkę akademicką 2010 roku.

Wielką popularnością cieszy się także dwutomowa monografia „Morze Śródziemne i świat śródziemnomorski w epoce Filipa II“ słynnego francuskiego historyka Fernanda Braudela. To nie tylko fascynująca opowieść o świecie antycznym, ale także niezwykle oryginalne dzieło historyczne, które budzi zainteresowanie nie tylko przez swoją treść, ale także metodologię – Braudel łączy w niej swoje osobiste refleksje nad tradycją europejską z głęboką refleksją nad „długim trwaniem“ epok historycznych.

Oprócz tego rodzaju wielkich syntez historyczno-kulturowych – z których warto wymienić ponadto takie prace jak „Historia Żydów w starożytności“, „Dzieje Bizancjum“, „Upadek Cesarstwa Rzymskiego“ Gibbona czy „Historię literatury starożytnej“ (PWN) – zgromadziliśmy w tej kategorii również liczne monografie poszczególnych starożytnych nacji, biografie słynnych władców, a nawet historie poszczególnych miast starożytności. Na uwagę zasługują także starożytne teksty źródłowe w polskich przekładach – w tym słynna egipska „Księga umarłych“ czy „Analekta“ Konfucjusza.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 1703
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Dzieje Bizancjum

Książka (miękka)
81,75 zł
109,00 zł

Upadek cesarstwa rzymskiego

Książka (twarda z obwolutą)
67,16 zł
99,00 zł

Mezopotamia

Książka (miękka)
64,73 zł
94,00 zł
Znaleziono: 1703
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20