MENU

Książki: Historia starożytna

Nie tylko dla studentów i historyków, ale z myślą o wszystkich zainteresowanych korzeniami naszej cywilizacji przygotowaliśmy szeroki wybór książek poświęconych historii starożytnej. Znalazły się wśród nich wielkie syntezy starożytności oraz monografie dotyczące poszczególnych antycznych narodów i rejonów – od Egiptu i Grecji do Rzymu i Bizancjum.

Podstawowymi podręcznikami poświęconymi historii starożytności są pozycje ze znanej PWN-owskiej serii „Historia powszechna“. Tom poświęcony starożytności ukazał się dwukrotnie – w opracowaniu Józefa Wolskiego oraz Adama Ziółkowskiego. Książka Wolskiego przez lata była najważniejszym podręcznikiem historii starożytnej, w nowym wydaniu uaktualniono ją o uzupełnioną bibliografię, zestawy zagadnień egzaminacyjnych, tablice synchroniczne oraz mapy i ilustracje. „Starożytność“ Ziółkowskiego jest nowszą syntezą o nowatorskiej strukturze treści – podręcznik uzyskał nagrodę za najlepszą książkę akademicką 2010 roku.

Wielką popularnością cieszy się także dwutomowa monografia „Morze Śródziemne i świat śródziemnomorski w epoce Filipa II“ słynnego francuskiego historyka Fernanda Braudela. To nie tylko fascynująca opowieść o świecie antycznym, ale także niezwykle oryginalne dzieło historyczne, które budzi zainteresowanie nie tylko przez swoją treść, ale także metodologię – Braudel łączy w niej swoje osobiste refleksje nad tradycją europejską z głęboką refleksją nad „długim trwaniem“ epok historycznych.

Oprócz tego rodzaju wielkich syntez historyczno-kulturowych – z których warto wymienić ponadto takie prace jak „Historia Żydów w starożytności“, „Dzieje Bizancjum“, „Upadek Cesarstwa Rzymskiego“ Gibbona czy „Historię literatury starożytnej“ (PWN) – zgromadziliśmy w tej kategorii również liczne monografie poszczególnych starożytnych nacji, biografie słynnych władców, a nawet historie poszczególnych miast starożytności. Na uwagę zasługują także starożytne teksty źródłowe w polskich przekładach – w tym słynna egipska „Księga umarłych“ czy „Analekta“ Konfucjusza.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 1691
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Dzieje Bizancjum

Książka (miękka)
92,65 zł
109,00 zł

Celtowie Dzieje

Książka (miękka)
59,27 zł
82,00 zł

Historia Iraku

Książka (miękka)
30,35 zł
54,00 zł

Sztuka grecka

Książka (miękka)
41,42 zł
51,00 zł

Upadek cesarstwa rzymskiego

Książka (twarda z obwolutą)
67,16 zł
99,00 zł
Znaleziono: 1691
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20