MENU

Wydawnictwo Bellona

Witamy w księgarni internetowej PWN, gdzie prezentujemy wyjątkowe publikacje od renomowanego wydawnictwa Bellona. Ze swoją ponadstuletnią tradycją Bellona nawiązuje do historycznego wojskowego kwartalnika o tej samej nazwie, który powstał w czasach okupacji niemieckiej w 1918 roku, jeszcze przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Józef Piłsudski, Naczelnik Państwa i Naczelny Wódz Wojska Polskiego, uznał Bellonę za główne czasopismo dbające o rozwój intelektualny oficerów i polskiej myśli wojskowej. To zobowiązanie stało się fundamentem dla autorów i redaktorów publikacji i towarzyszy twórcom oraz autorom do dziś. 
Podczas II wojny światowej Bellona kontynuowała swoją działalność na emigracji w Londynie. Po jej zakończeniu wydawnictwo zostało reaktywowane w kraju i podporządkowane Wydawnictwu Ministerstwa Obrony Narodowej, dostarczając zarówno wiedzy, jak i wytyczając drogę ku wolnej Polsce. Po przemianach ustrojowych w 1989 roku, podmiot wydawniczy MON przekształcił się w dzisiejszą Bellonę, która od tamtej pory dynamicznie rozwija się i prosperuje. Pamiętając o tradycji, dba również o nadążanie za nowoczesnością. 
Bellona jest znanym wydawcą serii „Historyczne Bitwy” oraz współorganizatorem prestiżowych Targów Książki Historycznej, na których przyznawane są Nagrody KLIO za najlepsze książki historyczne roku. Tym samym aktywnie angażuje się w rozwój nauki akademickiej oraz upowszechnianie wiedzy historycznej. 
Jednak Bellona to nie tylko literatura wojskowa czy historyczna właśnie. Kultywując tradycję, stale poszerza ofertę, publikując także reportaże, beletrystykę, klasykę literatury polskiej i zagranicznej. Wydawnictwo to miejsce współpracy z wybitnymi autorami: historykami, artystami, pisarzami, dziennikarzami, żołnierzami. Wśród nich znajdą Państwo takie znakomitości jak prof. Henryk Samsonowicz, dr Leszek Moczulski, prof. Tomasz Szarota, prof. Longin Pastusiak, prof. Lech Wyszczelski, Sławomir Koper, Iwona Kienzler, Nina Majewska-Brown, Jan Nowicki, Piotr Stankiewicz, Marcin Zaborski, Jerzy Besala, Jarosław Molenda, Naval, Kafir i wielu innych.
Od listopada 2018 roku Bellona stała się częścią prestiżowej grupy wydawniczej należącej do spółki Dressler Dublin, co czyni ją jednym z największych wydawców na rynku książki w Polsce. Dzięki współpracy z księgarnią internetową PWN ma przyjemność zaprezentować czytelniczkom i czytelnikom bogate zbiory i fascynujące tytuły. Zapraszamy do odkrywania naszej kolekcji książek Bellony, która zaspokoi ciekawość miłośników historii, literatury wojskowej, politycznej, społecznej i nie tylko. Wybierz księgarnię internetową PWN i zgłębiaj świat wiedzy i emocji, który oferuje Bellona.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 1942
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Etyka

Książka (twarda)
31,81 zł
39,99 zł

Dialogi

Książka (twarda)
31,81 zł
39,99 zł

Ecce Homo

Książka (miękka)
23,16 zł
29,99 zł

Pozytywne emocje

Książka (miękka)
23,86 zł
29,99 zł

Wiedźmy i czarownice

Książka (miękka)
35,72 zł
44,90 zł

Rosja carów

Książka (twarda)
47,65 zł
59,90 zł

Konstytucja RP

Książka (twarda)
31,75 zł
39,90 zł

Apteka domowa

Książka (miękka)
30,90 zł
39,99 zł
Znaleziono: 1942
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20