MENU

Wydawnictwo Penguin Books

Penguin Books to założone w pierwszej połowie XX wieku angielskie wydawnictwo, które szybko podbiło rynek niedrogimi wydaniami klasycznej literatury. Z początku książki Penguin Books wydawane były jedynie w broszurowych oprawach i kosztowały zaledwie sześć pensów, osiągając dzięki temu olbrzymie nakłady i całkiem zmieniając ówczesny rynek wydawniczy, wydatnie zwiększając czytelnictwo na Wyspach Brytyjskich.

Po blisko stu latach Penguin Books posiada swoje filie na całym świecie, nie zmieniła się jednak przewodnia misja wydawnictwa. Książki z charakterystycznym logo na okładce to wciąż przede wszystkim klasyki literatury angielskojęzycznej i światowej, wśród których nie zabrakło ani kryminałów Agathy Christie, ani wielkich wiktoriańskich powieści George Eliot, nie wspominając o szerokim wyborze uznanych współczesnych autorów.

Z czasem oferta Penguin Books rozszerzyła się o książki popularnonaukowe, eseistykę i światowe bestsellery. Wśród pozycji popularnonaukowych warto zwrócić uwagę na takie książki jak „The Book of Why“ Judea Pearl, czyli książkę o tym, jak maszyny mogą nauczyć nas lepiej korzystać z własnego mózgu, czy „Brain Food“ – fascynującą historię tego, jak jedzenie wpływa na zdrowie naszego mózgu. Wśród międzynarodowych bestsellerów popularnością cieszą się wspomnienia byłej amerykańskiej pary prezydenckiej, „Becoming“ Michelle Obamy oraz „A Promised Land“ Baracka Obamy, a także porywające historie europejskiej kultury Stephena Fry’a, znanego z brytyjskiego programu „QI“.

Książki wydawnictwa Penguin Books to nie tylko doskonały sposób na zapoznanie się z literaturą anglojęzyczną w oryginałach, ale także nowe odkrycia literackie – zwłaszcza książek z całego świata, które jeszcze nie doczekały się polskich przekładów. Polecamy przede wszystkim pozycje z mniej znanych w Polsce literatur afrykańskich i azjatyckich, a także wyjątkowe antologie – takie jak „The Penguin Book of Haiku“, „The Penguin Book of Oulipo“ czy wielki zbiór „The Penguin Book of Italian Short Stories“.

W charakterystycznych czarnych okładkach i wyjątkowo niskich cenach – poniżej 10 złotych – wydawane są także małe broszurki z serii Penguin Little Black Classics, doskonałe do wzięcia do kieszeni na spacer czy na szybką lekturę w drodze do pracy. Znalazły się w niej wybory poezji znanych autorów, od Emily Dickinson do Dantego, krótkie opowiadania takich mistrzów gatunku jak Anton Czechow czy Edgar Allan Poe, a także eseje mniej znanych twórców: „The Book of Tea“ Kakuzo Okakury czy „Oroonoko“ Aphry Ben, prekursorki angielskiej powieści kobiecej.

W ofercie wydawnictwa nie zabrakło również angielskich tłumaczeń książek polskich autorów. W angielskich wersjach językowych możemy się zapoznać z dziełami znanych klasyków literatury polskiej, w tym Stanisława Lema („The Futurological Congress“), Ryszarda Kapuścińskiego („Nobody Leaves“ czy „The Emperor“) czy Jana Potockiego („The Manuscript Found in Saragossa“, którego oryginał Potocki napisał po francusku).

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 5646
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Nausea

Książka (miękka)
37,32 zł
49,00 zł

The Dharma Bums

Książka (miękka)
32,87 zł
41,11 zł

The Fault in Our Stars

Książka (miękka)
30,11 zł
46,00 zł

Doppelganger

Książka (miękka)
39,33 zł
56,00 zł

Us

Książka (miękka)
39,38 zł
57,00 zł

The Social Brain

Książka (miękka)
39,82 zł
59,00 zł

The Secret History of the Mongols

Książka (miękka)
48,37 zł
72,00 zł

Night Watch

Książka (miękka)
36,46 zł
52,00 zł

Feet Of Clay

Książka (miękka)
37,37 zł
52,00 zł
Znaleziono: 5646
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20