MENU

J. William Worden

Doktor J. William Worden jest członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (APA) oraz Amerykańskiej Rady Zawodowej Psychologów (ABPP), piastuje także funkcje akademickie w Harvard Medical School w Massachusetts oraz Rosemead Graduate School of Psychology w Kalifornii. Jest także jednym z kierowników doświadczalnych w harwadzkim projekcie badań żałoby u dzieci (Harvard Child Bereavement Study) przy Massachusetts General Hospital. Jako beneficjent pięciu poważnych grantów Narodowego Instytutu Zdrowia (National Institutes of Health) w swoich badaniach i pracach klinicznych od ponad czterdziestu lat koncentrował się na zagadnieniach obejmujących choroby oraz zachowania zagrażające życiu.

Jego zainteresowania naukowe doprowadziły go do stanowiska członka założyciela Stowarzyszenia Edukacji i Doradztwa w Obliczu Śmierci (Association of Death Education and Counseling, ADEC) oraz Międzynarodowej Grupy Roboczej ds. Śmierci, Umierania i Żałoby (International Work Group on Death, Dying, and Bereavement, IWG). Wraz ze swoim przyjacielem dr. Averym Weismanem stał się pionierem w dziedzinie onkologii psychospołecznej i członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Psychospołecznej (American Psychosocial Oncology Society). Dr Worden aktywnie działał również na rzecz rozwoju idei hospicjów, zasiadając w zarządzie pierwszego amerykańskiego hospicjum w Connecticut.

Doktor Worden wykładał i pisał na tematy związane z chorobami terminalnymi, opieką onkologiczną i żałobą. Jest autorem Personal Death Awareness and Children & Grief: When a Parent Dies oraz współautorem Helping Cancer Patients Cope. Jego książka Grief Counseling and Grief Therapy: A Handbook for the Mental Health Practitioner, obecnie w swoim piątym wydaniu, została przetłumaczona na 14 języków obcych i jest powszechnie wykorzystywana na całym świecie jako standardowe źródło informacji na ten temat. Praktykę kliniczną dr Worden prowadzi w mieście Laguna Niguel w Kalifornii.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 1
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20
Znaleziono: 1
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20