MENU

Książki: Emocje, zmysły

W niniejszej kategorii zgromadziliśmy poradniki i podręczniki psychologiczne dotyczące ludzkich emocji. Znalazły się wśród nich pozycje z zakresu psychologii stresu, psychologii pozytywnej, bajkoterapii oraz innych dyscyplin psychologicznych zajmujących się takimi zagadnieniami jak relacje międzyludzkie, depresja i samotność, stres czy wypalenie zawodowe.

Chociaż wielu różnych myślicieli twierdziło, że emocje są irracjonalne i destruktywne, dzisiaj doskonale wiemy, że to właśnie one w wielkim stopniu kształtują nasze postrzeganie świata, stanowiąc fundament naszej tożsamości, relacji międzyludzkich czy wręcz pogoni za sensem życia – przypominają autorzy kompendium „Zrozumieć emocje“ (Wydawnictwo PWN). To podstawowy podręcznik omawiający współczesną wiedzę na temat psychologii emocji, zawierający także pogłębione omówienie zagadnień interpersonalnych oraz społecznych funkcji emocji.

Oprócz klasycznych podręczników skierowanych przede wszystkim do studentów psychologii i praktykujących terapeutów zgromadziliśmy w naszej księgarni internetowej również liczne poradniki psychologiczne dokładnie omawiające różne zagadnienia związane z emocjami – od wypalenia zawodowego do nieśmiałości czy zdrowia życia seksualnego.

Jednym z tego rodzaju bestsellerów jest praca Roberta M. Sapolsky’ego „Dlaczego zebry nie mają wrzodów? Psychofizjologia stresu“. Autor w fascynujący sposób łączy perspektywy różnych dyscyplin – psychologii, neurologii, immunologii oraz endokrynologii – aby wytłumaczyć, co dzieje się z człowiekiem doświadczającym stresu. Podczas lektury dowiemy się więcej o współczesnych chorobach cywilizacyjnych, wpływie stresu na zaburzenia pamięci i pracy mózgu, a przede wszystkim – o sposobach radzenia sobie ze stresem i eliminowania jego przyczyn.

To tylko jedna z wielu pozycji psychologicznych z naszej oferty. Polecamy także nasze pozostałe poradniki, wśród których znalazły się książki o nieśmiałości, relacjach rodzinnych, samotności i depresji, seksualności i życiu intymnym oraz wielu innych sferach naszego życia emocjonalnego.

Znaleziono: 4214
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Przywiązanie

Książka (miękka)
71,10 zł
79,00 zł

Odkręćmy emocje

Książka (twarda)
32,99 zł
45,00 zł

Dzień dobry i co dalej

Książka (miękka)
41,36 zł
59,90 zł
Znaleziono: 4214
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20