MENU

Książki: Życie intymne

W kategorii „Życie intymne“ zgromadziliśmy książki poświęcone seksuologii, psychologii związków oraz edukacji seksualnej, a także poradniki i publikacje popularnonaukowe poświęcone erotyce i seksualności.

Znalazły się w naszej ofercie zarówno podręczniki naukowe dla studentów seksuologii, psychologii i pokrewnych kierunków, jak i najróżniejsze poradniki przeznaczone dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką seksualności. Podstawowymi podręcznikami skierowanymi do studentów i lekarzy są „Seksuologia“ (Michał Lew-Starowicz, Zbigniew Lew-Starowicz, Violetta Skrzypulec-Plinta) oraz „Seksualność człowieka“ (John Bancroft). Ich autorzy w niezwykle szczegółowy sposób opisują zagadnienia zdrowia seksualnego, biologicznych i psychologicznych podstaw seksualności czy tożsamości seksualnych kobiet i mężczyzn.

Z myślą o szerszym gronie czytelników powstały zaś liczne poradniki i pozycje poświęcone edukacji seksualnej. „Chemia między nami“ (Larry Young, Brian Alexander) to fascynujący opis ludzkiej seksualności w powiązaniu z podstawowymi emocjami, takimi jak miłość, zazdrość czy pożądanie. W kategorii poradników do edukacji seksualnej polecamy także znany cykl wywiadów Anji Rubik „#SEXEDPL“ (również jako audiobook) oraz rekomendowaną przez specjalistów pracę Agnieszki Stein – „Nowe wychowanie seksualne“ – w której autorka opowiada nie tylko o tym, jak dorosnąć do dobrych relacji z innymi, ale również z samym i samą sobą.

Z myślą o młodych osobach nieheteronormatywnych powstała zaś „Tęczowa książeczka“ Jamesa Dawsona, w której autor z humorem i otwartością opisuje różne zagadnienia związane z dorastaniem i seksualnością, a także biologią, psychologią i polityką wokół praw osób LGBT+.

Zagadnieniom seksu i życia intymnego, a także społecznych tabu i regulacji dotyczących relacji międzyludzkich poświęcona jest także jedna z najsłynniejszych filozoficznych książek XX wieku – „Historia seksualności“ Michela Foucault, której nowa edycja ukazała się niedawno w trzech tomach nakładem wydawnictwa słowo/obraz terytoria. Foucault, badając współczesną seksualność w świecie Zachodu, sięga często aż do starożytnych źródeł, aby zbadać podstawy dzisiejszych norm społecznych.

Znaleziono: 1075
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Seksualność człowieka

Książka (miękka)
134,10 zł
149,00 zł

Inteligencja erotyczna

Książka (miękka)
37,39 zł
49,99 zł
Znaleziono: 1075
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20