MENU

Książki: Osobowość, rozwój osobisty

W dziale „Osobowość, rozwój osobisty“ umieściliśmy zarówno profesjonalne podręczniki psychologiczne, jak i popularne poradniki przeznaczone dla osób zainteresowanych psychologią i rozwojem osobistym.

Podstawowym podręcznikiem akademickim psychologii rozwojowej jest „Psychologia rozwoju człowieka“ Janusza Trempały (PWN). To ponad 500 stron poświęconych ewolucji dyscypliny, jej obecnemu stanowi i perspektywom dalszych badań, wśród których nie zabrakło praktycznych opisów zastosowań psychologii rozwojowej w różnych obszarach praktyki społecznej. Jej rozwinięciem jest podręcznik „Psychologia wychowania. Wybrane problemy“ (Trempała, Liberska), w której dokładniej opisano podstawy teoretyczne i kluczowe obszary psychologii wychowania. Oba podręczniki skierowane są nie tylko do studentów psychologii, ale także badaczy pokrewnych dziedzin, w tym nauk społecznych, oraz praktyków – nauczycieli, rodziców i terapeutów.

Psychologia rozwojowa szeroko opisana została także w trzech tomach „Psychologii rozwoju człowieka“. To nowoczesna seria podręczników akademickich, w której autorzy i autorki opisują całokształt zjawisk rozwojowych człowieka od stadium prenatalnego aż do starości. Tom pierwszy, „Zagadnienia ogólne“, przedstawia podstawy psychologii rozwojowej, które rozwijane są bardziej szczegółowo w dwóch kolejnych częściach pt. „Charakterystyka okresów życia człowieka“ (tom II) oraz „Rozwój funkcji psychicznych“ (tom III).

„Fitness mózgu“ (Goldberg, Fernandez, Michelon) to bestsellerowy poradnik trójki mistrzów popularyzacji wiedzy o mózgu, którzy radzą, jak wzmacniać sprawność mózgu w każdym wieku i jak zachować sprawność umysłu aż do późnej starości. Obalają przy tym wiele mitów i nieporozumień związanych z działaniem naszych mózgów. Jak piszą, to „przewodnik kierowany do wszystkich posiadaczy mózgu, którzy chcieliby nauczyć się, jak utrzymać ów narząd w zdrowiu i wzmocnić jego działanie“.

Znaleziono: 6762
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Atomic Habits

Książka (miękka)
64,47 zł
89,00 zł

Paradoks czasu

Książka (miękka)
57,27 zł
69,00 zł

Psychologia temperamentu

Książka (miękka)
84,15 zł
99,00 zł
Znaleziono: 6762
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20