W dniu dzisiejszym kontakt z Biurem Obsługi Klienta jest możliwy jedynie drogą mailową.
Przepraszamy za niedogodności. więcej

Reumatologia wieku rozwojowego Kompendium

180,00 zł -14%
209,00 zł
Cena okładkowa
209,00 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką

Ostatnie sztuki
Reumatologia wieku rozwojowego Kompendium

oprawa miękka

180,00 zł

Reumatologia wieku rozwojowego. Kompendium

eBook

150,88 zł

Szczegóły produktu

Data wydania
15 mar 2019
Oprawa
miękka
Numer wydania
1
Redakcja naukowa
Elżbieta Smolewska

Reumatologia wieku rozwojowego Kompendium

Książka zawiera opis badania podmiotowego i przedmiotowego oraz badań dodatkowych (laboratoryjnych, obrazowych i morfologicznych), które są przydatne w diagnostyce chorób reumatycznych u dzieci, a także zbiór dolegliwości i objawów, które występują w przebiegu tych schorzeń. Objawy zostały również omówione w konkretnych jednostkach chorobowych wraz z algorytmami diagnostyczno-terapeutycznymi, patofizjologią, diagnostyką różnicową i możliwymi powikłaniami. W rozdziałach przedstawiono również krótką charakterystykę leków stosowanych w terapii chorób reumatycznych wraz z ich dawkowaniem. Wszystko opisane w zwięzłej i jasnej formie.

Dodatki

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

Odkryj inne ciekawe książki wydawnictwa PZWL, które mogą Cię zainteresować po lekturze 'Reumatologia wieku rozwojowego Kompendium'

Wydawnictwo PZWL przygotowało bogatą ofertę publikacji medycznych, które doskonale uzupełnią Twoją wiedzę. Oto kilka propozycji, które mogą Cię zainteresować:

Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:

  1. Publikacja ta łączy wiedzę teoretyczną z praktycznymi doświadczeniami, skupiając się na roli pielęgniarki w opiece nad dziećmi. Omówiono metody komunikacji z małymi pacjentami i ich opiekunami oraz szczegółowy opis procesu pielęgnowania dzieci. Autor, Bogusław Pawlaczyk, wnosi bogactwo wiedzy i doświadczeń zdobytych przez lata pracy w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego.

  2. Znani specjaliści z renomowanego ośrodka pediatrycznego w sposób zwięzły i przystępny omawiają najważniejsze zagadnienia z zakresu chorób wieku dziecięcego. Poszczególne jednostki chorobowe omówiono według ustalonego schematu: etiologia, objawy kliniczne, badania diagnostyczne, leczenie i rokowanie. Bogaty materiał ilustracyjny, ponad 1100 kolorowych zdjęć, jest ogromnym atutem publikacji i pomocny w diagnostyce.

  3. W publikacji omówiono różne sytuacje kliniczne u noworodka wymagające pilnej interwencji. Książkę podzielono na rozdziały według układów narządów. Przystępny i zwięzły sposób omówienia zagadnień to ogromny atut tej publikacji. Autorzy są znanymi i cenionymi specjalistami.

  4. Praktyczny poradnik, niezbędny w pracy lekarzy pediatrów, lekarzy rodzinnych oraz specjalistów różnych dziedzin. Składa się z dwóch części: ogólnej (farmakokinetyczne i farmakogenetyczne aspekty stosowania leków, interakcje, odrębności farmakoterapii u dzieci, zasady wyboru leku i dawkowania) i szczegółowej (najczęściej stosowane leki w pediatrii).

  5. Książka stanowi unikalne połączenie praktycznego podręcznika postępowania z nieuleczalnie chorym lub skrajnie niedojrzałym noworodkiem i jego rodziną z rozprawą etyczno-filozoficzną. Autorzy z różnych światów idealnie uzupełniają swoje spojrzenia na omawiane tematy. Publikacja powinna zainteresować lekarzy specjalistów, pielęgniarki, położne, fizjoterapeutów i psychologów.

Zobacz inne z tej samej serii

Reumatologia wieku rozwojowego Kompendium

180,00 zł -14%
209,00 zł
Cena okładkowa
209,00 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką