Transplantologia praktyczna Tom 2 - Outlet
Kwalifikacja pacjentów z chorobą nowotworową do przeszczepienia narządów
Immunologia choroby nowotworowej po transplantacji
Czynniki ryzyka choroby nowotworowej u biorców nerek. Rola immunosupresji
Nowotwory układu moczowego u biorców przeszczepu nerki
Choroby nowotworowe po transplantacji serca
Nowotwory po przeszczepieniu wątroby u dzieci
Leszek Pączek
Prof. dr hab. n. med. Leszek Pączek (ur. 1956); lekarz i nauczyciel akademicki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM). Specjalista w zakresie interny, nefrologii, transplantologii klinicznej, immunologii klinicznej diabetologii, geriatrii i zdrowia publicznego. W latach 2005–2008 rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kierownik Kliniki Immunologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych WUM. W latach 2003–2005 Prezes Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego.
Studia na II Wydziale Lekarskim ówczesnej Akademii Medycznej w Warszawie ukończył w 1980 roku. Doktorat uzyskał w 1984 roku, habilitację – w 1992 roku, a nominację profesorską otrzymał w 1997 roku. Współautor ponad 470 indeksowanych publikacji naukowych, które do chwili obecnej były cytowane ponad 3300 razy (indeks Hirscha 25).
Razem z Prof. Krzysztofem Muchą i Doc. Bartoszem Foroncewiczem jest współredaktorem kolejnych 10 tomów monografii wydawanych od 2008 roku pod wspólnym tytułem „Transplantologia Praktyczna” oraz podręcznika z „Choroby wewnętrzne” dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa, wydanego dwukrotnie nakładem PZWL w 2004 roku.
Prof. Leszek Pączek razem z Prof. Krzysztofem Muchą i Doc. Bartoszem Foroncewiczem są pomysłodawcami Kursów Transplantologii Praktycznej prowadzonych od 2007 roku.
Krzysztof Mucha
Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Mucha (ur. 1970); lekarz i nauczyciel akademicki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalista w zakresie interny, nefrologii i transplantologii klinicznej. Od 2012 roku członek Zarządu Głównego Towarzystwa Internistów Polskich.
Studia na II Wydziale Lekarskim ówczesnej Akademii Medycznej w Warszawie ukończył w 1996 roku. Doktorat uzyskał w 2002 roku, habilitację – w 2012 roku, a nominację profesorską otrzymał w 2019 roku. Współautor 71 indeksowanych publikacji naukowych, które do chwili obecnej były cytowane ponad 830 razy (indeks Hirscha 13).
Razem z Prof. Leszkiem Pączkiem i Doc. Bartoszem Foroncewiczem jest współredaktorem kolejnych 10 tomów monografii wydawanych od 2008 roku pod wspólnym tytułem „Transplantologia Praktyczna” oraz podręcznika z Chorób Wewnętrznych dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa, wydanego dwukrotnie nakładem PZWL w 2004 roku.
Prof. Krzysztof Mucha razem z Prof. Leszkiem Pączkiem i Doc. Bartoszem Foroncewiczem są pomysłodawcami Kursów Transplantologii Praktycznej prowadzonych od 2007 roku.
Bartosz Foroncewicz
Dr hab. n. med. Bartosz Foroncewicz (ur. 1972); lekarz i nauczyciel akademicki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalista w zakresie interny, nefrologii i transplantologii klinicznej. Studia na II Wydziale Lekarskim ówczesnej Akademii Medycznej w Warszawie ukończył w 1996 roku. Doktorat uzyskał w 2002 roku, a habilitację – w 2014 roku. Współautor 67 indeksowanych publikacji naukowych, które do chwili obecnej były cytowane ponad 460 razy (indeks Hirscha 12).
Razem z Prof. Leszkiem Pączkiem i Prof. Krzysztofem Muchą jest współredaktorem kolejnych 10 tomów monografii wydawanych od 2008 roku pod wspólnym tytułem „Transplantologia Praktyczna” oraz podręcznika z Chorób Wewnętrznych dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa, wydanego dwukrotnie nakładem PZWL w 2004 i 2009 roku.
Doc. Bartosz Foroncewicz razem z Prof. Krzysztofem Muchą i Prof. Leszkiem Pączkiem są pomysłodawcami Kursów Transplantologii Praktycznej prowadzonych od 2007 roku.
Seria TRANSPLANTOLOGIA PRAKTYCZNA