MENU

Krzysztof Gromysz

Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w specjalności Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie (dzienne studia magisterskie w latach 1990 – 1995) i Wydziału Matematyczno – Fizycznego Politechniki Śląskiej w specjalności Matematyka Stosowana i Modelowanie Matematyczne (dzienne studia magisterskie w latach 2001 - 2006). w latach 1995 – 1999 był studentem dziennych studiów doktoranckich na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej. Pracę doktorską p.t. „Analiza przyczepnościowych połączeń w żelbetowych elementach zginanych” obronił w 2001 r. a stopień doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie naukowej budownictwo uzyskał w 2014 r.

Jego działalność naukowa obejmuje: badania konstrukcji żelbetowych (połączenia i zakotwienia zbrojenia, konstrukcje zespolone), badania doświadczalne i modelowanie nieliniowych układów dynamicznych a także badania właściwości dynamicznych konstrukcji budowlanych. w zakres zainteresowań technicznych wchodzi ochrona budynków przed szkodami górniczymi, ocena odporności budynków na odkształcenia terenu górniczego, problematyka prostowania obiektów budowlanych wychylonych z pionu oraz wpływ drgań na obiekty budowlane. w ramach prowadzonych prac naukowych i technicznych uczestniczył w krajowych programach badawczych finansowanych przez Komitet Badań Naukowych, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Unię Europejską. Jest autorem i współautorem 90 publikacji, w tym monografii „Badania żelbetowych płyt warstwowych obciążonych doraźnie, cyklicznie i kinematycznie” oraz podręcznika „Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2, atlas rysunków”. Uczestniczył w ponad 40 krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych.

Posiada uprawnienia zawodowe do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej (2000 r.), jest rzeczoznawcą budowlanym w specjalności konstrukcyjno-budowlanej (2014 r.) a także jest rzeczoznawcą Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa w specjalności budownictwo w rejonach górniczo zagrożonych (2000 r.) oraz rzeczoznawcą Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych (2014 r.). Jest autorem i współautorem dwustu ekspertyz dla przemysłu i ponad stu pięćdziesięciu projektów budowlanych.

Jest członkiem: Komisji Ochrony Terenów Górniczych Komisji Oddziału PAN w Katowicach (od 2007 r.), Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Budownictwa (od 1997 r.), Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa (od 1999 r.) oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych (od 2013 r.). Za swoją działalność dydaktyczną i organizacyjną otrzymywał nagrody Rektora Politechniki Śląskiej.
ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 3
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20
Znaleziono: 3
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20