MENU

Rada Programowa IT PWN polecaPoznaj tytuły, które poleca prof. dr hab. Krzysztof Diks

Matematyk i informatyk, profesor nauk matematycznych. Specjalizuje się w algorytmach i strukturach danych, obliczeniach równoległych i rozproszonych oraz w teorii grafów. Profesor zwyczajny i były dyrektor Instytutu Informatyki Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.


Wprowadzenie do algorytmów - Cormen Thomas H.

Wprowadzenie do algorytmów
Autorzy: Cormen Thomas H., Leiserson Charles E., Rivest Ronald L, Clifford Stein

Sercem informatyki są algorytmy. Książka „Wprowadzenie do algorytmów”, napisana przez światowej klasy specjalistów, powinna znajdować się na półce każdego informatyka. Omówiono w niej w sposób przystępny metody projektowania wydajnych algorytmów i struktur danych, jak też przedstawione te z nich, które należą do kanonu wiedzy każdego, kto zawodowo zajmuje się informatyką.


Zaprzyjaźnij się z algorytmami - Jacek Tomasiewicz

Zaprzyjaźnij się z algorytmami
Autor: Jacek Tomasiewicz

Projektowanie i implementowanie wydajnych algorytmów nie jest łatwe i stwarza duże trudności, szczególnie początkującym informatykom. Książka „Zaprzyjaźnij się z algorytmami” pozwala pokonać te trudności już na bardzo wstępnym etapie nauki algorytmiki i programowania. Jest skierowana do młodzieży pragnącej zmierzyć się z tym trudnym, a jednocześnie atrakcyjnym działałem informatyki. Napisana przez wytrawnego edukatora algorytmiki i programowania, który swoją skuteczność w nauczaniu algorytmiki i programowania potwierdził sukcesami swoich uczniów w Olimpiadzie Informatycznej. Każdy, kto chciałby w przyszłości wystartować w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów lub w „dużej” Olimpiadzie Informatycznej powinien zapoznać się z tą książką i zmierzyć się z zawartymi w niej zadaniami oraz poczuć satysfakcję z samodzielnie zaprojektowanych i zaimplementowanych algorytmów.


Matematyka konkretna - Graham Ronald L.

Matematyka konkretna
Autorzy: Graham Ronald L., Knuth Donald E., Oren Patashnik

Nie ma prawdziwej informatyki bez matematyki, a tym bardziej współcześnie, gdy trzeba sobie radzić z wielkimi zbiorami danych. Precyzja rozumowań matematycznych przekłada się na projektowanie i analizowanie wydajnych algorytmów i struktur danych. Wielki amerykański informatyk Donald E. Knuth w swoim wielotonowym dziele „Sztuka programowania” wykazał, że nie można dobrze zrozumieć istoty obliczeń bez odpowiedniego aparatu matematycznego. Częściowo taki aparat dostarcza książka „Matematyka konkretna” napisana przez Ronalda L. Grahama, Donalda E. Knutha i Orena Patashnika. Dla każdego kochającego piękno rozumowań matematycznych lektura tej książki będzie prawdziwym przeżyciem intelektualnym, a zdobyta wiedza pozwoli tworzyć równie piękne rozwiązania informatyczne.

Poznaj tytuły, które poleca Radosław Smilgin

Niezależny konsultant i trener z zakresu testowania i zapewnienia jakości aplikacji. Akredytowany trener ISTQB. Właściciel 21CN Radosław Smilgin, testerzy.pl, wymagania.net. Autor książek: Zawód tester i Praktyka testowania.


Testowanie i jakość oprogramowania - Adam Roman

Testowanie i jakość oprogramowania. Metody, narzędzia, techniki
Autor: Adam Roman

Absolutnie najpełniejsze kompendium wiedzy z zakresy teorii testowania oprogramowania. Adam zbiera w jednym miejscu wszystko co chciałbyś wiedzieć o testach i gwarantuję Ci, że odpowiada na pytania, których jeszcze nawet nie zadałeś. Książka przewyższa wszystkie publikacje z tego obszaru w języku angielskim. Obowiązkowa pozycja w każdej testerskiej biblioteczce.


SCRUM. Czyli jak robić dwa razy więcej dwa razy szybciej - Jeff Sutherland

SCRUM. Czyli jak robić dwa razy więcej dwa razy szybciej
Autor: Jeff Sutherland, J.J. Sutherland

Kiedy twórca Scruma pisze książkę o Scrumie, to jest to książka dla każdego, kto chciałby zrozumieć Scruma. Miękka i filozoficzna, ale jednocześnie treściwa i wyjaśniająca to, co mogło być dla Ciebie niezrozumiałe. Znajdziesz w niej dużo praktycznych przykładów. Dodatkowo jest naprawdę lekka i przyjemna w czytaniu.


Automatyzacja testów. Kompletny przewodnik dla testerów oprogramowania - Arnon Axelrod

Automatyzacja testów. Kompletny przewodnik dla testerów oprogramowania
Autor: Arnon Axelrod

Gdybym miał napisać książkę o automatyzacji, to napisałbym właśnie ją tak, jak napisał ją Arnon. Zgadzam się z prawie każdym stwierdzeniem w tej publikacji i myślę, że każdy, kto mierzył się z automatyzacja będzie miał podobne zdanie. Jest to książka kompletna i niezależna od technologii. Kiedy ją przeczytasz poczujesz, że wychodzisz z cienia niepewności swojej wiedzy.