Darmowa dostawa już od 79zł! Zobacz więcej

Diagnostyka i leczenie dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych w ujęciu holistycznym

Chwilowo niedostępny

Ostatnie sztuki
Ładowanie...

Szczegóły produktu

Oprawa
twarda
Numer wydania
1

Diagnostyka i leczenie dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych w ujęciu holistycznym

W książce wskazano na interdyscyplinarną wagę problemu zaburzeń czynnościowych narządu żucia, które powinny być rozpatrywane w dużo szerszym kontekście niż dotychczas. Książka ta dowodzi, że zaburzenia czynnościowe układu ruchowego narządu żucia nie są problemem wyodrębnionej specjalizacji i w ich przypadku konieczne jest współdziałanie stomatologii z medycyną ogólną w połączeniu z fizjoterapią.

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

Książki tego wydawnictwa

Diagnostyka i leczenie dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych w ujęciu holistycznym: interdyscyplinarne podejście do problemu

Książka ta stanowi kompleksowe opracowanie na temat zaburzeń czynnościowych narządu żucia, podkreślając konieczność współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy stomatologią, medycyną ogólną oraz fizjoterapią. Wnikliwa analiza problemu oraz rekomendacje obejmujące m.in. choroby górnego odcinka przewodu pokarmowego, POChP oraz choroby przyzębia, czynią tę publikację nieocenionym źródłem wiedzy dla specjalistów dążących do skutecznego diagnozowania i leczenia dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia w kontekście szerokiego spektrum schorzeń.

  1. Najczęstsze choroby górnego odcinka przewodu pokarmowego: Ta książka to kompendium wiedzy dla lekarzy rodzinnych, które pomoże w rozpoznawaniu i leczeniu najczęstszych chorób górnego odcinka przewodu pokarmowego. Zawiera praktyczne informacje na temat diagnostyki, patofizjologii oraz roli lekarza rodzinnego w opiece nad pacjentem.
  2. POChP w przypadkach klinicznych: Idealna dla specjalistów i lekarzy rodzinnych, ta publikacja prezentuje przypadki kliniczne, interpretację wyników badań oraz metody leczenia Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc. Ułatwi diagnozowanie i skuteczne zarządzanie chorobą w codziennej praktyce.
  3. Choroby przyzębia: Oferuje najnowsze informacje na temat etiopatogenezy, diagnostyki i leczenia chorób przyzębia, z naciskiem na profilaktykę i nowoczesne klasyfikacje. To obowiązkowa lektura dla stomatologów dbających o zdrowie pacjentów.
  4. Choroby krwi: Ta książka to przewodnik dla rodziców i lekarzy, wyjaśniający objawy, diagnostykę i leczenie chorób układu krwiotwórczego u dzieci. Zawiera praktyczne porady oraz informacje o pielęgnacji i wsparciu psychologicznym.
  5. Alergiczne choroby oczu: Kompleksowe omówienie epidemiologii, diagnostyki i leczenia alergii oczu, z uwzględnieniem wpływu soczewek kontaktowych i metod farmakologicznych. Doskonałe źródło wiedzy dla okulistów i lekarzy rodzinnych.
  6. Diagnostyka różnicowa chorób tylnego bieguna gałki ocznej: Szczegółowe informacje na temat metod obrazowania i rozpoznawania chorób tylnego bieguna oka, takich jak zwyrodnienia plamki czy choroby naczyniowe. Niezbędne dla okulistów i diagnostów obrazowych.
  7. Choroby alergiczne w praktyce lekarza rodzinnego: Przewodnik po rozpoznawaniu i leczeniu różnych typów alergii, od oddechowych po skórne, z praktycznymi wskazówkami dla lekarzy POZ. Pomaga radzić sobie z coraz powszechniejszymi alergiami w codziennej praktyce.
  8. Duloksetyna – kto może odnieść korzyści z jej stosowania?: Ta książka wyjaśnia zastosowania duloksetyny w leczeniu depresji, lęków i bólu przewlekłego, pomagając lekarzom zrozumieć, kiedy i jak stosować ten lek, aby osiągnąć najlepsze efekty.
  9. Farmakoterapia jaskry: Kompleksowe kompendium na temat leków i metod farmakologicznego leczenia jaskry, które wesprze lekarzy w racjonalnym doborze terapii i monitorowaniu pacjentów z tą chorobą.
  10. Onkologia w praktyce: Praktyczny przewodnik dla lekarzy pierwszego kontaktu i rodzinnych, obejmujący diagnostykę, prewencję, leczenie i opiekę nad pacjentami onkologicznymi. Pomaga w skutecznym rozpoznawaniu i wspieraniu chorych na każdym etapie choroby.
Diagnostyka i leczenie dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych w ujęciu holistycznym

Diagnostyka i leczenie dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych w ujęciu holistycznym