Family Office
Family Office to podmioty świadczące usługi międzypokoleniowego, kompleksowego zarządzania majątkiem zamożnych rodzin, zabezpieczające także realizację osobistych potrzeb członków rodziny.
Publikacja przeznaczona jest dla szerokiego grona odbiorców, zawarte w niej treści mogą w szczególności zainteresować osoby prowadzące firmy rodzinne, a także osoby pracujące w podmiotach świadczących usługi na rzecz zamożnych klientów, takich jak firmy consultingowe, banki i inne wyspecjalizowane instytucje finansowe. Bez wątpienia będzie to również ciekawa lektura dla wszystkich osób zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami na rynku finansowym, zwłaszcza studentów i pracowników naukowych jednostek badawczych.
Książka jest znakomitym kompendium wiedzy z problematyki stosunkowo mało znanej w Polsce. Istotną jej zaletą wydaje się to, że nie tylko pokazuje różne możliwe rozwiązania problemów, zarówno bieżących, jak i systemowych, jakie występują w funkcjonowaniu firm rodzinnych, lecz także charakteryzuje sposoby zapobiegania zagrożeniom związanym z utrzymaniem i ochroną ich majątku.
prof. dr hab. Leokadia Oręziak (z recenzji)
Jest to jedno z pierwszych na polskim rynku kompleksowych opracowań dotyczących zagadnień rynku usług Family Office, skądinąd jeszcze niszowego, ale dynamicznie się rozwijającego w miarę wzrostu zamożności społeczeństw.
prof. dr hab. Sławomir I. Bukowski (z recenzji)
Książkę tę traktuję jako polskie naukowe otwarcie w obszarze tematyki Family Office. Jestem pod wrażeniem pracy autorów, którzy podjęli się opracowania zagadnienia będącego na początkowym etapie rozwoju w Polsce. Publikację polecam przede wszystkim właścicielom majątków rodzinnych, którzy muszą zmierzyć się z długoterminową strategią zarządzania oraz sukcesją.
Michał Zawisza, Partner Zarządzający
Małgorzata Janicka
Dr hab. Małgorzata Janicka, prof. UŁ - dyrektor Instytutu Gospodarki Międzynarodowej UŁ (www.instytutgm.uni.lodz.pl), kierownik Katedry Finansów i Inwestycji Międzynarodowych UŁ, kierownik Centrum Badań Inwestycji Kapitałowych UŁ (www.cbik.uni.lodz.pl). Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół szeroko pojętej problematyki finansów międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowych przepływów kapitału, ewolucji międzynarodowego systemu walutowego, międzynarodowych rynków finansowych i finansów zrównoważonych. Autorka wielu publikacji naukowych i projektów naukowych z tego zakresu.
Artur Sajnóg
Dr Artur Sajnóg - adiunkt w Katedrze Finansów i Inwestycji Międzynarodowych Uniwersytetu Łódzkiego, koordynator Centrum Badań Inwestycji Kapitałowych UŁ. Jego zainteresowania naukowe są związane z finansami korporacji, analizą fundamentalną, ekonomiczną, czy zarządzaniem wartością spółek publicznych. Jest autorem szeregu publikacji dotyczących instrumentów kształtowania rozwoju i wartości przedsiębiorstw. Aktywnie łączy wiedzę z praktyką gospodarczą. Doświadczenie biznesowe i menedżerskie zdobywał m.in. w Banku Pekao, Centrum Bankowości Bezpośredniej oraz Centralnym Domu Maklerskim Pekao. W praktyce efektywnie odpowiada na różne wyzwania organizacji i współpracuje w zakresie projektów biznesowych.
Tomasz Sosnowski
Dr Tomasz Sosnowski - adiunkt w Katedrze Finansów i Inwestycji Międzynarodowych Uniwersytetu Łódzkiego. Jest jednym ze współtwórców Centrum Badań Inwestycji Kapitałowych Uniwersytetu Łódzkiego. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół strategii dezinwestycji funduszy private equity, realizacji pierwszych ofert publicznych (IPO) oraz zarządzania zyskiem. Jest autorem wielu publikacji z tej tematyki. W codziennej pracy łączy dorobek naukowy oraz praktykę zawodową w zakresie rachunkowości zarządczej, zarządzania finansami przedsiębiorstw oraz budowania efektywnych strategii ich rozwoju. Doświadczenie praktyczne zdobywał przy realizacji wielu projektów, w tym projektów finansowanych ze środków UE. Prywatnie miłośnik Tatr.