Inżynieria oceny efektywności sieci dostaw
Publikacja Inżynieria oceny efektywności sieci dostaw przedstawia zagadnienia inżynierii oceny efektywności sieci dostaw w ujęciu systemowym. Przedstawiono w niej istotę oraz zadania systemów zaopatrzenia i dystrybucji, omówiono inżynierię systemów oraz zasady prowadzenia analizy systemowej w aspekcie oceny efektywności funkcjonowania sieci. Dla oceny efektywności funkcjonowania sieci dostaw zaproponowano wskaźniki efektywności dla różnych obszarów oceny. Dla wybranych opracowano tzw. karty wskaźnika, które mogą być bardzo przydatne w analizie systemowej doboru właściwego wariantu konfiguracji sieci dostaw.
Przedstawiono ogólne sformułowanie modelu oceny efektywności sieci dostaw oraz modele cząstkowe dedykowane dla wybranych obszarów oceny. Dla poszczególnych modeli zaproponowano algorytmy ich rozwiązania oraz praktyczne przykłady zastosowania.
Przedłożona w publikacji metodyka umożliwia nie tylko kształtowanie sieci dostaw dla różnych branż, ale również analizę wrażliwości i ocenę efektywności funkcjonowania przy różnych warunkach brzegowych oraz uwarunkowaniach społeczno-gospodarczych otoczenia. Zakres i sposób przedstawienia informacji, tok wywodu, aparat formalny, zaproponowane modele i algorytmy oraz przykłady praktycznego ich zastosowania sprawiają, że monografia ma charakter nie tylko naukowy, ale również posiada walory podręcznika akademickiego – stąd może być wykorzystywana przez zaawansowanych badaczy i praktyków, a także przez studentów studiów inżynierskich i ekonomicznych na kierunkach transport, logistyka oraz inżynieria produkcji.
Patroni:

Głównym tematem książki jest modelowanie i optymalizacja sieci dostaw z punktu widzenia kryterium efektywności. Autorka słusznie przyjęła i konsekwentnie stosowała podejście inżynierii systemów. Umożliwiło to nie tylko precyzyjne zdefiniowanie problemu, lecz także jego rozwiązanie z uwzględnieniem wielu aspektów, stosując techniki optymalizacji wielokryterialnej(…). Poziom merytoryczny i walory użytkowe pracy oceniam wysoko. Temat podjęty w pracy jest ważny z naukowego i praktycznego punku widzenia, zaś jego ujęcie nowe i oryginalne.
Z recenzji prof. dr. hab. Krzysztofa Santarka,,
profesora Politechniki Warszawskiej
W części praktycznej Autorka zaproponowała sześć autorskich modeli oceny efektywności sieci dostaw w systemach zaopatrzenia i dystrybucji dedykowanych dla wybranych struktur systemów transportowo-magazynowych służących obsłudze logistycznej przedsiębiorstw. Przedstawione w ostatniej części monografii modele mają charakter praktyczny i stanowią gotowe narzędzie do wykorzystania zarówno przez teoretyków zajmujących się analizą sieci dostaw, jak i praktyków poszukujących rozwiązań konkretnych problemów decyzyjnych. Holistyczne podejście do oceny efektywności, a tym samym kształtowania właściwej struktury sieci dostaw, jest niewątpliwym oryginalnym osiągnięciem [Autorki – red.].
Z recenzji prof. dr. hab. Agnieszki Merkisz-Guranowskiej,
profesor Politechniki Poznańskiej
Inżynieria oceny efektywności - 22-23.pdf(pdf)
65 KB
Inżynieria oceny efektywności - 106-107.pdf(pdf)
91 KB
Inżynieria oceny efektywności - 230-231.pdf(pdf)
99 KB
Przeczytaj fragment
Inżynieria oceny efektywności - 22-23.pdf(pdf)
65 KB
Inżynieria oceny efektywności - 106-107.pdf(pdf)
91 KB
Inżynieria oceny efektywności - 230-231.pdf(pdf)
99 KB
Zobacz więcej
Zobacz mniej