MENU

Słowniki: Język angielski

Słowniki języków obcych to doskonałe pomoce dydaktyczne dla osób uczących się języków i wręcz niezbędne narzędzia podczas pracy w językach obcych. Dlatego w księgarni internetowej PWN przygotowaliśmy szeroki wybór słowników języka angielskiego z myślą o różnych zastosowaniach: od osób rozpoczynających przygodę z nauką języka angielskiego do profesjonalnych tłumaczy lub osób przygotowujących się do pracy za granicą. W naszej ofercie znalazły się więc nie tylko słowniki ogólne, polsko-angielskie oraz angielsko-polskie, ale także słowniki specjalistyczne i tematyczne.

Najczęściej wybieranymi słownikami ogólnymi są słowniki polsko-angielskie i angielsko-polskie przygotowane przez Wydawnictwo PWN we współpracy z Oxford University Press. „Wielki słownik angielsko-polski PWN Oxford“ oraz mniejszy „Nowy słownik angielsko-polski polsko-angielski PWN Oxford“ zawierają najczęściej używane słownictwo z uwzględnieniem pisowni brytyjskiej oraz amerykańskiej, liczne terminy specjalistyczne oraz dokładne wskazówki poświęcone wymowie. Oba wydane zostały w eleganckich twardych oprawach i w nowoczesnym układzie, ułatwiającym szybkie odnalezienie poszukiwanego hasła.

Osobom uczącym się języka angielskiego polecamy oprócz słowników tematycznych także słowniki poświęcone wyrazom trudnym i kłopotliwym. „Difficult Words in Polish-English Translation“ to zbiór polskich słów i zwrotów sprawiających szczególne problemy w tłumaczeniu na język angielski, a także w codziennej komunikacji, którego zalety docenią nie tylko uczący się języka angielskiego, ale również doświadczeni tłumacze. Także dla tłumaczy przeznaczone zostały takie pozycje jak „Successful Polish-English Translation. Tricks of the Trade“, czyli praktyczny przewodnik prezentujący różne zagadnienia związane z przekładem.

Dla osób planujących pracę za granicą przygotowaliśmy szeroką ofertę słowników tematycznych, w których zawarte zostały ważne terminy z różnych branż. Tutaj największym powodzeniem od lat cieszą się słowniki i podręczniki języka biznesowego, wśród których warto wymienić „First Steps in Financial English“ (Kozierkiewicz) czy „Business English“ (Jendrych). W naszej ofercie nie zabrakło jednak także wielu innych popularnych branż. Wydawnictwo Naukowo-Techniczne (WNT) przygotowało liczne polsko-angielskie i angielsko-polskie słowniki techniczne, między innymi matematyczny, informatyczny, geologiczny, budowlany czy elektryczny. Z kolei nakładem Wydawnictwa Medycznego PZWL ukazały się liczne podręczniki języka angielskiego przeznaczone dla lekarzy różnych specjalizacji – od opiekunów osób starszych do pielęgniarek i ratowników medycznych.

Znaleziono: 758
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Słownik motoryzacyjny polsko-angie...

Książka (kartonowa foliowana)
27,37 zł
39,90 zł
Znaleziono: 758
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20