MENU

Komiksy

Kto z nas nie zaczytywał się w młodości w komiksach? Jednak fascynujące obrazkowe historie to dzisiaj nie tylko książki i zeszyty przeznaczone dla najmłodszych. W księgarni internetowej PWN przygotowaliśmy szeroki wybór komiksów dla młodszych i starszych czytelników, uwzględniając w naszej ofercie zarówno najpopularniejsze amerykańskie bestsellery Marvela i DC, jak i klasyczne japońskie mangi oraz hity polskich ilustratorów.

Szczególną popularnością cieszą się komiksy z serii „The Manga Guide“ (PWN). To połączenie prac graficznych najlepszych japońskich ilustratorów i wiedzy specjalistów z prestiżowych uczelni: komiksy z tej serii łączą bowiem niesamowite przygody z praktycznymi informacjami z takich dziedzin, jak fizyka, biologia molekularna czy biochemia. W odcinku „The Manga Guide: Mikroprocesory“ Ayumi, światowa mistrzyni gry w shogi, czyli japońskie szachy, zostaje pokonana przez superkomputer. Poznaje Yuu Kano, genialnego programistę, i próbuje dowiedzieć się wszystkiego o swojej porażce: czy uda jej się w końcu pokonać mikroprocesor? Na takie i inne jeszcze pytania odpowiadają bohaterowie mangowych przewodników po nauce. W serii ukazały się dotychczas: biochemia, wszechświat, fizyka, biologia, mikroprocesory i bazy danych.

Starsi miłośnicy komiksów docenią za to nowe wydania klasycznych historii ze studia Marvel. Wśród znanych wszystkim bohaterów amerykańskiego wydawcy znajdują się Wolverine Toma Taylora („All-New Wolverine“ w dwóch częściach: „Wróg publiczny“ i „Cztery siostry“), wiele części serii „Amazing Spider Man“ (w tym tom piąty: „Spisek klonów“) czy „Marvel: Superbohaterki“, czyli historie niezwykłych kobiecych postaci z uniwersum Marvela — Kapitan Marvel, Squirrel Girl, She-Hulk, Thor, Black Widow i wielu, wielu innych.

Fanom polskiego komiksu polecamy z kolei nowe wydania przygód dwóch słowiańskich wojów: Kajka i Kokosza. Bestsellerowy, popularny od lat 70. komiks Janusza Christy doczekał się nowych twórców: od 2016 roku scenariusze do nich pisze Maciej Kur, a ilustruje Sławomir Kiełbus. Do naszej księgarni internetowej trafiły nie tylko nowe wydania, ale również publikowane przez wydawnictwo Egmont reedycje klasycznych przygód Kajka i Kokosza autorstwa Christy.

Znaleziono: 5873
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Mamuśki

Książka (miękka)
21,56 zł
55,00 zł

Thorgal Saga Wendigo

Książka (miękka)
36,76 zł
49,99 zł

Thorgal Saga Wendigo

Książka (twarda)
47,78 zł
64,99 zł
Znaleziono: 5873
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20