MENU

Polskie książki dla młodzieży

Prezentujemy Państwu książki z kategorii literatury młodzieżowej. W kolekcji wydawnictwa znajdują się zarówno ponadczasowe klasyki, jak i obiecujące nowości pojawiające się na rynku wydawniczym. Zachęcamy do śledzenia bestsellerowych książek autorów znanych i tych dopiero początkujących.

Wbrew nazwie literatura młodzieżowa oferuje ciekawe publikacje, które przypadną do gustu czytelniczkom i czytelnikom niezależnie od wieku. W tej kategorii oferujemy książki przygodowe, fantastyczne, horrory, powieści obyczajowe, a nawet teksty do czytania wspólnie z całą rodziną. Lekkość pióra autorów i wciągające przygody niebanalnych bohaterów przypadną do gustu każdemu zapalonemu wielbicielowi czasu spędzonego na lekturze.

Ciekawą propozycją jest książka Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, uznanej i nagradzanej autorki, pod tytułem „Stan splątania”. Fabuła powieści skupia się wokół codzienności trójki głównych bohaterów – Marii, Leny i Miłosza. Nastolatkowie zmagają się z trudnościami w życiu osobistym – niezrozumieniem, odrębnością, presją społeczną ze strony rówieśników i dorosłych. Na przestrzeni czasu odkrywają siebie, przekonują się o sile przyjaźni, zyskują nadzieję na przyszłość. Jędrzejewska-Wróbel w przekonujący sposób rysuje portrety przedstawicieli młodego pokolenia, czułym okiem spoglądając na problemy młodzieży. To książka również dla rodziców, dzięki niej będą mogli lepiej zrozumieć swoje latorośle.

Dla wielbicielek i wielbicieli ponadczasowej literatury przygodowej przygotowaliśmy serię tomów o podróżach Tomka Wilmowskiego autorstwa Alfreda Szklarskiego. Przygody Tomka bawią i uczą kolejne pokolenia czytelników, wraz z charyzmatycznym bohaterem można udać się na Alaskę, do Afryki, odświeżyć u źródeł Amazonki, zwiedzać Australię, obłaskawiając kangury, a nawet tropić mitycznego Yeti. Napisane piękną polszczyzną powieści wywołują u młodego odbiorcy zainteresowanie różnorodnością kultur i zaciekawienie światem. Te pozycje nigdy się nie zestarzeją.

Pasjonaci literatury obyczajowej odnajdą się w lekturze znanej i cenionej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz. Historie ekscentrycznych Borejków oraz ich przyjaciół i znajomych umilą jesienny wieczór przy kominku, wakacje nad jeziorem czy długą podróż pociągiem. Obecnie seria liczy już dwadzieścia dwa tomy, każdy poświęcony jest innej kobiecej bohaterce. Nazwa cyklu wywodzi się od dzielnicy Poznania Jeżyce, czyli miejsca, gdzie mieści się legendarna kamienica zamieszkiwana przez klan Borejków. Lektura wielopokoleniowej sagi nie tylko dla młodych dziewcząt.

Zachęcamy do zapoznania się z różnorodną ofertą wydawniczą książek młodzieżowych i rozwijania pasji czytelniczej młodych osób.

Znaleziono: 1670
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Dzieje Rosji

Książka (miękka)
30,16 zł
44,00 zł

Łapa

Książka (miękka)
21,38 zł
26,00 zł

Niebo

Książka (miękka)
37,31 zł
49,90 zł

Ballada, Tom 4

Książka (miękka)
6,33 zł
39,90 zł

Tecumseh

Książka (twarda)
16,38 zł
23,90 zł

Pulpecja

Książka (miękka)
22,19 zł
27,90 zł

Feblik

Książka (miękka)
27,05 zł
34,00 zł
Znaleziono: 1670
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20