MENU

Książki dla młodzieży

W ofercie Księgarni internetowej PWN znajdziecie szeroki wybór książek dla młodzieży, które wciągną czytelnika na długie godziny i przyprawią go o zawrót głowy nieoczekiwany zwrotami akcji. Książki dla młodzieży to nie tylko lektura, którą czyta się z wypiekami na twarzy, lecz także świetny sposób zaznajamiana młodzieży z różnymi problemami i zjawiskami w świecie. Trudności w szkole, pierwsza miłość, relacje w rodzinami i rówieśnikami, poważne decyzje dotyczące przyszłości – wcale nie jest łatwo być nastolatkiem. Książki pisane z myślą o nastoletnim odbiorcą mogą pomóc zrozumieć mu siebie i pokazać, że nie jest odosobniony w swoich problemach. Dzięki utożsamianiu się z bohaterami książki młodzież uczy się zarówno wczuwać się w sytuację drugiej osoby, jak i radzić sobie z różnymi trudnościami.

Wśród proponowanych przez nas książek każdy znajdzie coś dla siebie. Nasza oferta obejmuje polską i zagraniczną literaturę dla młodzieży. Dla nastoletnich czytelników przygotowaliśmy klasyczne już powieści dla młodzieży, m.in. cykl o rudowłosej Ani Shirley obdarzonej niezwykłą wyobraźnią, serię „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz i powieść „Ten obcy” Ireny Jurgielewiczowej. Dla spragnionych przygód i niezwykłych podróżny polecamy szczególnie powieści Juliusza Verne’a – „Podróż do wnętrza Ziemi” czy „W 80 dni dookoła świata” to pozycje obowiązkowe dla miłośników niebezpiecznych wypraw. A dla fanów westernów i pojedynków w samo południe polecamy książki o Dzikim Zachodzie Wiesława Wernica, które zachwycają nie tylko barwą akcją, lecz także świetną znajomością realiów historycznych Dzikiego Zachodu. W naszej ofercie nie mogło zabraknąć fantastyki dla młodzieży. Z naszymi książkami udasz się w niezwykłą podróż po magicznych światach, staniesz oko w oko z przerażającym trollem albo odkryjesz legendarny artefakt, dający ogromną moc. Szczególnie polecamy „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa, „Greckich herosów według Percy’ego” Ricka Riordana i serię o Harrym Potterze autorstwa J.K.K. Rowling , którą pokochali mali i duzi czytelnicy na całym świecie.

Jak wspomnieliśmy, książki dla młodzieży to także okazja do rozmów na poważne tematy. Dlatego w naszej ofercie przygotowaliśmy książki opowiadające o problemach, z którymi mierzą się nastolatkowie. W trudnym wkraczaniu w dorosłość i radzeniu sobie z rodzinnymi problemami wspomogą młodzież powieści m.in. Izabeli Sowy i Barbary Kosmowskiej. Trudnych tematów nie boi się poruszać również John Green, autor bestsellerowych powieści dla młodzieży („Gwiazd naszych wina” i „Papierowe miasta”), które serdecznie polecamy.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 8496
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Little Women

Książka (miękka)
14,98 zł
21,00 zł

Dzieje Rosji

Książka (miękka)
30,17 zł
44,00 zł

Fala

Książka (miękka)
33,58 zł
44,90 zł

Przygody Tomka Sawyera

Książka (miękka)
18,58 zł
29,99 zł

Dolina Tęczy

Książka (twarda)
19,49 zł
29,40 zł

My dzieci z dworca Zoo

Książka (miękka)
25,66 zł
34,90 zł
Znaleziono: 8496
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20