MENU

Książki: Prawo gospodarcze i handlowe

Poszukującym wiedzy z dziedziny prawa polecamy publikacje z oferty wydawniczej księgarni internetowej PWN. Znajdą tu Państwo poradniki i podręczniki akademickie oraz niezbędne profesjonalistom kodeksy i ustawy. 
W kategorii Prawo gospodarcze i handlowe przygotowaliśmy dla Państwa książki objaśniające te dziedziny. Będą one niezbędne specjalistom ds. zamówień publicznych, inwestorom, właścicielom spółek, handlowcom, oraz, oczywiście, prawnikom. 
Dostępne są dla Państwa materiały objaśniające postępowanie egzekucyjne, prawo spółek handlowych, prawo budowlane i gospodarcze, zasady sprzedaży internetowej oraz wiele innych aspektów. Każdy świadomy przedsiębiorca i inwestor powinien zaznajomić się z aktualnymi przepisami. 
Szczególnie polecamy pozycję „Ustawa o prawach konsumenta. Umowy zawierane przez internet”, jakże aktualną obecnie, kiedy sprzedaż internetowa cieszy się ogromną popularnością. Książka Wydawnictwa Naukowego PWN przygotowana została przez praktykujących prawników dla przedsiębiorców. Ma ona za zadanie wprowadzić w temat rewolucyjnych przepisów, którymi od 2014 roku objęta została sprzedaż przez internet. Działalność online obwarowana jest bowiem decyzjami Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wyrokami sądów powszechnych czy przepisami Komisji Europejskiej. Aby uniknąć niepotrzebnych nerwów i stresu, warto mieć świadomość własnych praw i obowiązków. Należy wiedzieć, kiedy można odstąpić od umowy, na czym polegają obowiązki informacyjne sprzedawcy i jakie uprawnienia przysługują przedsiębiorcy na mocy ustaw. Dzięki temu kontrola prowadzona przez Prezesa UOKiK przebiegnie bezproblemowo. 
Inną ciekawą propozycją jest „BIM w praktyce. Standardy, wdrożenie, case study”. Z niej odbiorcy dowiedzą się wszystkiego o tej popularnej metodologii realizacji inwestycji budowlanych. Building Information Model, czyli Model Informacyjny (Cyfrowy) Budynku to proces pozwalający zarządzać bazą informacji o obiekcie budowlanym. Projektanci, wykonawcy i inwestorzy z pewnością skorzystają z wytycznych BIM opisanych w książce. Są to modele zagraniczne zaadoptowane do polskich standardów i obowiązującego u nas prawa. Autorzy omawiają również ewentualne trudności, jakie można napotkać przy wdrażaniu BIM do swojej inwestycji. 
Te oraz wiele innych publikacji z zakresu prawa gospodarczego i handlowego znajdą Państwo w księgarni internetowej PWN.
Znaleziono: 2148
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20
Znaleziono: 2148
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20