MENU

Książki: Używki, Uzależnienia

W kategorii "Używki, uzależnienia" księgarni internetowej PWN czytelnicy i czytelniczki znajdą publikacje poświęcone tym poważnym zagadnieniom.

Uzależnienia to trudny problem społeczny oraz zagadnienie z dziedziny zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Tendencje do pogrążania się w uzależnieniach wynikają z różnych powodów, zazwyczaj jednak wiążą się z pewnymi deficytami na tle psychicznym. Bardzo często te niedostatki wynoszone zostają z dzieciństwa. Niemożliwość poradzenia sobie ze stresem, problemami życia codziennego popycha w nałogi. Niektóre jednostki genetycznie posiadają silniejsze skłonności do uzależnień, jednak należy pamiętać, że walka z nimi jest możliwa.

Tym z Państwa, którzy chcą zgłębić temat i poznać mechanizmy stosowania używek, polecamy książki o uzależnieniach. Dostępne dla Państwa są zarówno publikacje naukowe z dziedzin psychologii, socjologii i medycyny, jak i poradniki oraz teksty popularnonaukowe.

Prace badawcze z pewnością przydadzą się w procesie edukacji na uczelniach wyższych. Przyszłym psychologom, terapeutom polecamy podręcznik „Terapia poznawcza uzależnień”. Autorzy publikacja skupiają się na psychospołecznych metodach leczenia zaburzeń związanych z uzależnieniami. Dołączenie do omawianych teorii zagadnień związanych z praktyką terapeutyczną jest wielką zaletą książki. Czytelnicy poznają dzięki temu różne modele terapii uzależnień oraz metody pracy z pacjentami.

Osobom, które zamiast specjalistycznej literatury poszukują poradnika, który pomoże w procesie wychodzenia ze współuzależnienia oraz ich bliskim przypadnie do gustu książka „Znajdź spokój wewnętrzny. Pomoc dla DDD i DDA w odzyskaniu emocjonalnej trzeźwości”. Publikacja pomaga wyzwolić się z dysfunkcyjnych schematów zachowań, nabytych w rodzinie z używkami. Cierpienie emocjonalne związane ze współuzależnieniem nie przemija w okresie osiągnięcia dorosłości czy po całkowitym usamodzielnieniu się. Nałogi pozostawiają ślad na psychice i potrafi zrujnować osobiste relacje. Dzięki tej książce czytelnicy poznają strategie uwalniania się od traumy. Nauczą się również akceptować własne emocje dążyć do równowagi psychicznej.

Te oraz inne publikacje dotykające tematu uzależnień znajdą Państwo w szerokiej ofercie księgarni internetowej PWN. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi pozycjami wydawniczymi w tej oraz innych kategoriach.

Znaleziono: 708
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20
Znaleziono: 708
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20