
Kubuś Fatalista i jego pan
Chwilowo niedostępny
Koszty dostawy
Odbiór w punkcie
Dostawa na adres
Czas oczekiwania na zamówienia = realizacja + dostawa przez przewoźnika
Zobacz więcejPowiadom o dostępności
Szczegóły produktu
Więcej informacji
| EAN | 9788324410002 |
|---|---|
| SKU | 300041084 |
| Liczba stron | 234 |
| Data wydania | 13 lip 2018 |
| multiformat | eBook |
| Język | polski |
| Format pliku | eBook (epub,mobi) |
| Format pliku elektronicznego | eBook |
| Autor/Redaktor | Denis Diderot |
| Wydawca | Wydawnictwo Iskry |
| Tłumacz | Tadeusz Boy-Żeleński |
- Data wydania
- 13 lip 2018
- Format pliku
- eBook (epub,mobi)
- Autor/Redaktor
- Denis Diderot
- Tłumacz
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Wydawca
- Wydawnictwo Iskry
Kubuś Fatalista i jego pan
Kubuś Fatalista i jego pan: Humor i filozofia w jednym
Zapraszamy do odkrycia klasyki francuskiej literatury, która od ponad dwóch wieków bawi i skłania do refleksji. Denis Diderot w swoim utworze łączy humor z głęboką myślą, a jego formuła dialogów nadal zachwyca czytelników. Przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowe rekomendacje, które wzbogacą każdą kolekcję i zachęcą do dalszych poszukiwań literackich.
- Chłopcy z Nowoszyszek: Ta ostatnia powieść Floriana Czarnyszewicza to epilog jego twórczości, kontynuacja i podsumowanie wcześniejszych dzieł. Przenosi czytelnika do świata młodych bohaterów, ukazując ich losy i przemiany. Idealna dla miłośników literatury historycznej i społecznej, którzy cenią sobie głębokie portrety psychologiczne.
- Baśń o uśpionej królewnie i o najśmielszym królewiczu: Poetycka opowieść oparta na europejskim motywie, napisana przez rosyjskiego poetę Wasilija Żukowskiego. Ta baśń zachwyca swoją rytmiczną formą i uniwersalnym przesłaniem, będąc doskonałym wyborem dla miłośników klasycznej literatury i poezji dziecięcej.
- Flagi pokrył kurz: To jedna z najważniejszych powieści Williama Faulknera, osadzona w fikcyjnym okręgu Yoknapatawpha. Ta pełna emocji historia ukazuje zmagania mieszkańców z codziennością i tajemnicami ich społeczności. Doskonała dla fanów literatury amerykańskiej i realizmu społecznego.
- Prawidła: Zbiór siedemdziesięciu dwóch aforyzmów ujętych w eleganckie dwuwersowe formy, stanowiący kontynuację poprzedniego tomiku. To lektura dla tych, którzy cenią sobie głębokie myśli i refleksje w formie krótkich, zwięzłych tekstów.
- Notturno: Proza liryczna Gabriele D'Annunzio, będąca zbiorami medytacji i wspomnień powstałych w trudnym okresie choroby i niewidomści. Dzieło ukazuje intymne rozważania poety, które zachwycają swoją głębią i pięknem języka. Idealne dla miłośników literatury refleksyjnej i poezji.
- Powieść o kłótni Iwana Iwanowicza z Iwanem Nikiforowiczem: Klasyczna rosyjska satyra Nikołaja Gogola, ukazująca codzienne perypetie i absurdalne sytuacje bohaterów. Pełna humoru i ironii, doskonała dla miłośników literatury rosyjskiej i satyry społecznej.
- Ornamenty: Tomik łączący dwa wcześniejsze dzieła autora, „Białe Lustro” oraz „Ostrze czasu”, ukazujący główne myśli i motywy w formie ornamentów. To pozycja dla czytelników ceniących sobie literacką symbolikę i głębokie przesłania ukryte w artystycznej formie.

Kubuś Fatalista i jego pan



















