
Poszukiwanie optymizmu w epoce pesymizmu. Europa Wschodnia - przeczucia i prognozy
Chwilowo niedostępny
Koszty dostawy
Odbiór w punkcie
Dostawa na adres
Czas oczekiwania na zamówienia = realizacja + dostawa przez przewoźnika
Zobacz więcejeBook
23,94 zł
Powiadom o dostępności
Szczegóły produktu
Więcej informacji
| EAN | 5900497302005 |
|---|---|
| SKU | 300037253 |
| Data wydania | 1 sty 2015 |
| multiformat | eBook |
| Format pliku | eBook (epub,mobi,pdf) |
| Format pliku elektronicznego | eBook |
| Autor/Redaktor | Donskis Leonidas, Venclowa Tomas |
| Wydawca | Kolegium Europy Wschodniej |
- Data wydania
- 1 sty 2015
- Format pliku
- eBook (epub,mobi,pdf)
- Autor/Redaktor
- Donskis Leonidas, Venclowa Tomas
- Wydawca
- Kolegium Europy Wschodniej
Poszukiwanie optymizmu w epoce pesymizmu. Europa Wschodnia - przeczucia i prognozy
Poszukiwanie optymizmu w epoce pesymizmu: Europa Wschodnia - przeczuci: Głębokie refleksje o przyszłości regionu
W tej fascynującej korespondencji Leonidasa Donskisa i Tomasasa Venclovy spotykają się dwie wybitne osobowości, które od lat analizują losy Europy Wschodniej. Ich listy to nie tylko osobiste wspomnienia, ale również mądra diagnoza i prognoza dla regionu, pełna refleksji nad wyzwaniami i nadziejami na lepszą przyszłość. Zapraszamy do odkrywania inspirujących rozmów i rekomendacji, które pomogą lepiej zrozumieć dzisiejszą i jutrzejszą Europę Wschodnią.
- Czy Rosja jest barbarzyńcą?: Ta książka to psychologiczna analiza zachowań rosyjskiego społeczeństwa na przestrzeni wieków, od czasów caratu po współczesność. Autor korzystając z bogatej bibliografii, interpretuje twórczość znanych rosyjskich pisarzy i polityków, ukazując głębię rosyjskiej duszy i historii.
- Powrót rosyjskiego Lewiatana: Wnikliwa analiza powrotu do autorytaryzmu i tradycji z czasów Breżniewa w Rosji, ukazująca, jak polityka i społeczeństwo zmagają się z własną historią. Siergiej Miedwiediew z humorem i błyskotliwością odsłania tajniki rosyjskiej duszy i polityki.
- Czasy pamięci: Zbiór esejów o historii Europy Środkowej i Wschodniej, koncentrujący się na napięciach między etnosem a demos, oraz przemianach tożsamości politycznej. Autor ukazuje, jak historia i pamięć kształtują współczesność, opowiadając historię z perspektywy peryferii.
- Szuga: Ta książka to refleksja nad przemianami Rosji po rozpadzie Związku Radzieckiego, ukazując narastający nacjonalizm, radykalizację i represje. Morawiecki analizuje, jak początkowe wolności zostały zastąpione nową rzeczywistością pełną konfliktów i wyzwań.
- Na wschód od Jordanu: Przedstawienie bogatej i wielokulturowej historii Jordanii, kraju o głębokich tradycjach i nowoczesnych aspiracjach. Autor ukazuje, jak Jordania stara się łączyć konserwatyzm z nowoczesnością, będąc mostem między Wschodem a Zachodem.
- Rosja i narody. Ósmy kontynent: Książka ukazuje wieloaspektową historię Rosji, podkreślając wpływ różnych narodów i idei na jej rozwój. Autor kwestionuje tradycyjne spojrzenie na dzieje Rosji, pokazując jej wielokulturową i wieloetniczną tożsamość.
- Rodzina żydowska 1939-1945: Opowieść o wyzwaniach, jakie stawiała wojna przed żydowskimi rodzinami, ich przetrwaniu i przemianach społecznych. Autor ukazuje, jak wojna zmieniła relacje rodzinne i wartości, prowadząc do dramatycznych wyborów.
- Nazywam się Kurdystan: Relacja z podróży po Kurdystanie, ukazująca walkę Kurdów o niepodległość i przetrwanie. Książka opisuje ich heroiczne zmagania z Państwem Islamskim i krwawe konflikty na Bliskim Wschodzie.
- Wśród mądrych ludzi: Zbiór publicystyki Adama Michnika, obejmujący rozmowy z wybitnymi postaciami kultury i polityki. Teksty te ukazują jego refleksje na temat wolności, demokracji i wyzwań współczesnego świata.
- Prywatne armie świata. Czyli jak wyglądają współczesne konflikty: Analiza tajnych i nieoficjalnych armii, najemników i konfliktów, które kształtują dzisiejszy świat. Autor wyrusza na Bliski Wschód i Ukrainę, by ukazać mechanizmy działań tych sił i ich wpływ na globalną politykę.

Poszukiwanie optymizmu w epoce pesymizmu. Europa Wschodnia - przeczucia i prognozy









