W dniu dzisiejszym kontakt z Biurem Obsługi Klienta jest możliwy jedynie drogą mailową.
Przepraszamy za niedogodności. więcej

W biegu Książka podróżna

9,80 zł -30%
14,00 zł
Cena okładkowa
14,00 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką

Ostatnie sztuki
W biegu Książka podróżna

eBook

9,80 zł

Szczegóły produktu

Data wydania
1 sty 2010
Format pliku
eBook (pdf)
Autor/Redaktor
Marcin Wilk

W biegu Książka podróżna

1 książka, 17 podróży, 47 rozmówców i niezliczona ilość pytań. Pretekstem i punktem wyjścia zawsze była książka. Potem dialog, często prowadzony w biegu, płynął w różnych kierunkach. Czasem bardzo nieoczekiwanych. I nierzadko zaskakujących.

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

 

Warto wiedzieć o książce W biegu... Książka podróżna. Rozmowy z pisarzami (i nie tylko)

Marcin Wilk – podróżnik literackich rozmów i autor książki „W biegu... Książka podróżna”

Marcin Wilk to nie tylko pasjonat literatury, ale także literaturoznawca, który z niezwykłą wnikliwością i zaangażowaniem wkracza w świat pisarzy, by odkrywać ich myśli, emocje i motywacje. Jego książka „W biegu... Książka podróżna” to efekt licznych spotkań, które odbywał w trakcie podróży, często w pośpiechu. Ta dynamiczna forma wywiadów nadaje unikalny charakter każdemu z rozmów. Wilk w swojej pracy łączy pasję do książek z umiejętnością uchwycenia esencji myśli rozmówców w krótkich, zwięzłych formach. Rozmowy z takimi autorami jak Olga Tokarczuk, John Irving czy Michel Houellebecq nie tylko podkreślają jego literackie umiejętności, ale także zdolność do budowania autentycznych relacji, które są odzwierciedleniem szerszego kontekstu kulturowego i literackiego.

Rozmowy w biegu – dynamika i autentyczność wypowiedzi w książce „W biegu...”

Książka Marcina Wilka stanowi prawdziwe źródło inspiracji, które zachęca do refleksji nad rolą literatury i twórcy w naszym życiu. Rozmowy, prowadzone w biegu, odsłaniają nie tylko osobiste doświadczenia pisarzy, ale także ich przemyślenia na temat otaczającego ich świata. Dzięki różnorodności tematów, które poruszają, czytelnik zyskuje szansę na poszerzenie listy lektur, a także na głębsze zrozumienie kontekstu, w jakim powstają ich dzieła. Każda wypowiedź jest jak mały skarb, który pobudza wyobraźnię i zachęca do refleksji nad własnym życiem i wyborem książek.

17 podróży przez czas, kulturę i introspekcję – odkrycia w „W biegu...”

„W biegu” to nie tylko zbiór wywiadów, ale także 17 niezwykłych podróży, które prowadzą przez różnorodne aspekty życia i twórczości. Każdy rozdział to osobna historia, która zachęca do odkrywania nowych perspektyw. Wilk w swych rozmowach eksploruje nie tylko literackie inspiracje, ale także filozoficzne refleksje, które mogą zaskoczyć. Czy to podróż w głąb siebie, w głąb kultury, czy też w czasie, każdy z tych rozdziałów jest jak brama do nowego wymiaru myślenia, pełnego emocji i głębokich przemyśleń.

Spotkania z pisarzami i nie tylko – różnorodność rozmówców w książce Marcina Wilka

W książce występuje imponująca galeria 47 rozmówców, wśród których znaleźli się zarówno znani pisarze, jak i mniej rozpoznawalne osobowości literackie. Marcin Wilk umiejętnie łączy różnorodność głosów, co sprawia, że jego rozmowy są wielowymiarowe i bogate w konteksty. Spotkania z pisarzami takimi jak Etgar Keret czy Dubravka Ugrešić, a także z tłumaczami, krytykami literackimi czy dziennikarzami, tworzą kalejdoskop myśli i idei, które wzbogacają naszą literacką podróż. Każdy z rozmówców wnosi coś unikalnego, co sprawia, że lektura tej książki staje się nie tylko przyjemnością, ale także intelektualnym wyzwaniem.

Inspiracja i poszerzanie czytelniczych horyzontów dzięki „W biegu...”

„W biegu” to książka, która nie tylko dostarcza literackiej przyjemności, ale także inspiruje do odkrywania nowych horyzontów czytelniczych. Dzięki przemyślanym pytaniom Wilka, każdy rozdział skłania do refleksji nad istotą literatury i jej miejscem w naszym życiu. Spotkania z autorami, ich przemyślenia i osobiste historie otwierają przed nami nowe możliwości interpretacyjne, a także zachęcają do sięgania po książki, które wcześniej mogły umknąć naszej uwadze. Ta pozycja to doskonały wybór dla tych, którzy pragną zanurzyć się w świat literatury faktu, poszerzając swoje czytelnicze horyzonty i odkrywając nowe, fascynujące opowieści.

Książki tego autora

W biegu Książka podróżna: Odkryj świat w każdym słowie

Zapraszamy do niezwykłej podróży przez 17 różnych miejsc i kultur, opowiedzianych w rozmowach prowadzonych w biegu i z pasją. Ta książka to nie tylko zbiór historii, ale także inspiracja do własnych wypraw i refleksji. Warto sięgnąć po nią, aby zanurzyć się w fascynujące opowieści i odkrywać nowe horyzonty, zarówno na kartach książek, jak i w rzeczywistości. Przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowe rekomendacje, które jeszcze bardziej rozbudzą ciekawość i chęć poznawania świata.

Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:

  1. Nasi za granicą: O rodakach za granicą – błyskotliwy i niebanalny zbiór obserwacji, anegdot i opowieści Krystyny Mazurówny. Ekscentryczna, barwna, intrygująca, dzieli się swoim doświadczeniem emigrantki, ukazując nasze wspólne cechy i śmiesznostki z przymrużeniem oka. Dowcipnie i z wdziękiem opisuje życie Polaków za granicą w Paryżu, Nowym Jorku i Brukseli.
  2. Rejs do Indonezji: Wspomnienia marynarza z rejsu do Dżakarty na drobnicowcu „Duwet” zbudowanym w stoczni gdańskiej. Autentyczne relacje z podróży, pełne wysiłku, egzotyki i zachwytu nad odmiennością świata, które ukazują ciężką pracę na statku i fascynujące spotkania z egzotyczną kulturą.
  3. Nasza klasa: Sentymentalna podróż w czasie z dużą dawką humoru. Książka przywołuje wspomnienia z młodości, pełne zabawnych sytuacji i nostalgii, które rozbawią każdego czytelnika i przypomną czasy, gdy zakładanie kartonu na głowę miało swoje uroki.
  4. Maroko: Opowieść Wojciecha Grabowskiego – rysownika, pisarza i reżysera, który łączy sztukę, żeglarstwo i neurotyzm. Jego książka to fascynująca podróż do Maroka, pełna barwnych opisów i refleksji nad kulturą i egzotyką tego magicznego kraju.
  5. Arkadiusz Aram Rybicki, Mirosław Rybicki: Relacja z dramatycznych wydarzeń, gdy z okien rozległ się hałas ZOMO i setek funkcjonariuszy. Opis walki o przetrwanie, odważnych działań i dramatycznych chwil, które ukazują realia tamtych trudnych czasów i odwagę bohaterów.
  6. Zapiski z podróży 2015: Dowcipne i szczere refleksje Jacka Pałasińskiego z podróży po USA i Europie. To swoista „kronika urlopowa” z obrazami, humorystycznymi spostrzeżeniami i przemyśleniami na temat świata, które zachęcają do lektury i refleksji nad codziennością.
  7. Daremny przechodzień: Bogdan Tosza prezentuje szeroki wachlarz zainteresowań – od liryki, przez eseje, po tłumaczenia i epitafia. Jego pasja, ciekawość i przenikliwość czynią tę książkę niezwykle inspirującą i pełną głębokich refleksji nad sztuką i życiem.
  8. 88 ?????????? ??????: Tajemnicza i pełna zagadek książka, która wprowadza czytelnika w świat pełen symboli i ukrytych znaczeń. To lektura dla tych, którzy lubią zagadki i chcą zgłębiać głębię ukrytych przekazów w literaturze.
  9. Dziennik: Dokument wewnętrznego życia Nijinsky’ego, ukazujący jego schizofrenię, przeżycia i relacje z otaczającymi ludźmi. To niezwykłe świadectwo artysty, którego wewnętrzny świat był pełen sprzeczności i tęsknoty za miłością, zapisany w formie osobistego dziennika.
Zobacz inne z tej samej serii
W biegu Książka podróżna

W biegu Książka podróżna

9,80 zł -30%
14,00 zł
Cena okładkowa
14,00 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką