MENU

W obronie polityki

(Miękka)
4.30  [ 3 oceny ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

W obronie polityki

"Polityka potrzebuje obrony, co oczywiście nie znaczy, że autor będzie bronił tego wszystkiego, co robią politycy. Polityka, twierdzi Crick, nie jest bowiem zwykłą walką o władzę, która toczy się w każdym państwie bez względu na jego ustrój. Polityka jest szczególnym sposobem rządzenia podzielonym społeczeństwem bez zbędnego użycia przemocy, a to w istocie ma miejsce tylko w stosunkowo nielicznej grupie państw. Tak rozumiana polityka nie jest tez bynajmniej złem koniecznym, przeciwnie, jest najwyższym dobrem społecznym, jest działalnością cywilizującą człowieka. (...)" (Paweł Śpiewak)

W obronie polityki czyta się przyjemnie, bez narażania się na zawiłości typowe dla dyskursu filozoficznego. B. Crick wprowadza czytelnika w świat intelektu, zaskakując erudycją i ogromną znajomością problemu. Książka poszerza horyzonty intelektualne i rozwija poznawczo. Można ją polecić wszystkim, którzy interesują się zagadnieniami z zakresu politologii oraz wszystkim, którzy lubią rozważania filozoficzne.
dr Dorota Piotrowska, Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego
Można się z Crickiem nie zgadzać, można dostrzegać rozmaite większe czy mniejsze potknięcia w jego wywodach. Nie sposób jednak nie docenić subtelności jego narracji, umiarkowania i godziwych zamiarów. Do czego dołącza się jeszcze poczucie humoru oraz literacka wrażliwość, sprawiające, że obcowanie z jego tekstem dostarcza nawet wyszukanych satysfakcji estetycznych.To ostatnie należy też zawdzięczać dobrej robocie translatorskiej Andrzeja Waśkiewicza, bez jakiej walory oryginału nie byłyby zapewne tak wyraziste.
dr Romuald Piekarski, Uniwersytet Gdański
Niewątpliwą zaletą tej pozycji jest to, że napisana jest przez bacznego obserwatora sceny politycznej, komentującego ją od wielu lat. Pozycja ta przydatna jest dla studentów politologii jak i socjologii, może stanowić bowiem punkt wyjścia do dalszych rozważań. Jest to niejako pretekst do dyskusji.
dr Monika Mazurek, Uniwersytet Gdański
Jej wielką zaletą jest to, że skłania do refleksji nad polityką ludzi o rozmaitych poglądach filozoficznych, o różnym poziomie wiedzy i wykształcenia, a także sceptyków i osoby programowo zorientowane apolitycznie.
prof. dr hab. Justyna Miklaszewska, Uniwersytet Jagielloński
Crick nie tylko relacjonuje rozmaite poglądy, ale jednocześnie je sytuuje w wielopłaszczyznowym kontekście oraz doskonale interpretuje, pokazując przede wszystkim ograniczenia danego pojęcia, zarówno na poziomie stosowalności społecznej, jak i teoretycznej. Jeżeli dodać do tego wybitne walory literackie tekstu doskonale przetłumaczonego przez Andrzeja Waśkiewicza, to otrzymujemy w rezultacie książkę, która winna być obowiązkową lekturą dla wszystkich studentów politologii.
dr hab. Roman Bäcker, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika
Rozważania te nabierają szczególnego waloru tu i teraz, w dobie kryzysu polityki i braku zaufania do polityków, w dobie pomarańczowej rewolucji na Ukrainie, w dobie wzmacniania kompetencji władzy prezydenckiej w Rosji, aby wymienić tylko niektóre wydarzenia z Europy Środkowej i Wschodniej. Sprzyja temu przyjęte przez B. Cricka rozumienie polityki, jako umiejętności godzenia sprzecznych z natury interesów niezależnie od ich charakteru.
dr hab. Jacek Zieliński, Uniwersytet Warszawski
Sposób prezentacji podnoszonych zagadnień, zwłaszcza zaś przyjęte reguły obrony polityki pozwalają czytelnikowi oderwać się od dość utartych schematów myślenia o świecie polityki i powrócić do starożytnych źródeł filozofii polityki.
prof. dr hab. Danuta Walczak-Duraj, Uniwersytet Łódzki
Książka jest napisana w sposób bardzo przystępny, wypełniona licznymi przykładami historycznymi. Jednocześnie autor zachowuje precyzyjny język, jakiego oczekujemy od publikacji naukowej. Myślę, że książka ta będzie bardzo dobrze odebrana przez studentów.
mgr Robert Pyka, Uniwersytet Śląski
  • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
    Sposoby i terminy dostawy:
    • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
    • Odbiór w InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
    • Kurier pocztowy (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
    • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
    • Punkty partnerskie ORLEN Paczka - dostawa 1-2 dni
    • Kurier (DPD) - dostawa 1 dzień roboczy
    Ważne informacje:
    Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
    • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
    • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
    • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
    • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
    • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
    • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
(PDF)
Przedmowa
54.1 KB

Przeczytaj fragment

NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
(PDF)
Przedmowa
54.1 KB

Inni Klienci oglądali również

5,20 zł
103,95 zł

Polityka rachunkowości z komentarzem do planu kont dla jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych

Polityka rachunkowości dla jednostek budżetowych i dla samorządowych zakładów budżetowychKomentarz do planu kontPlan kont w przykładachStan prawny na 15 listopada 2010 roku
53,82 zł
69,00 zł

Polityka zagraniczna Chin

Wzrost mocarstwowego apetytu Chińskiej Republiki Ludowej budzi wiele pytań. O perspektywy rozwoju jej gospodarki, o tempo modernizacji armii, ale przede wszystkim o środki, jakimi władze w Pekinie zamierzają potwierdzać świeżo uzyskany status.
58,50 zł
75,00 zł

Znaczenie frankofonii w polityce zagranicznej Francji

W swojej książce Ewa Smutek-Rusek udowadnia, że Francja jako mocarstwo średniej wielkości, ale z aspiracjami do rangi mocarstwa światowego, traktuje frankofonię jako jeden ze sposobów realizacji polityki zagranicznej o charakterze globalnym. Aut...
35,70 zł
39,67 zł

Koniec polityki

"Książka Koniec polityki, czyli państwo bez przymusu opowiada o innej drodze. O lepszej drodze. O zastosowaniu nauki do poznania natury społeczeństwa oraz o stosowaniu racjonalnej, sprawdzonej wiedzy do tworzenia technologii, która pozwoli ...
64,73 zł
89,90 zł

Fatum Polityka i katastrofy współczesnego świata

Fascynująca historia katastrof i ich konsekwencji autorstwa najwybitniejszego brytyjskiego historyka swojego pokolenia („The Times”) Racjonalna, praktyczna i pięknie napisana. „Fatum” nie jest po to, by przerazić nas nadchodząc...
50,70 zł
65,00 zł

Polityka kulturalna Stanów Zjednoczonych

Frédéric Martel przedstawia politykę kulturalną Stanów Zjednoczonych i próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego amerykański rząd nie odgrywa w niej bezpośredniej roli. Opisuje również, w jaki sposób szeroka ko...
57,60 zł
64,00 zł

Idee polityki i komunikowania

Księga jubileuszowa dedykowana Profesorowi Mateuszowi Nieciowi z okazji 40-lecia pracy naukowejMateusz Nieć – historyk idei i myśli politycznej, prasoznawca (operujący w paradygmacie medioznawczym), profesor w Akademii Ignatianum w Kr...
39,69 zł
44,10 zł

Wiara nadzieja polityka

Czy polityka może się obyć bez religii? Co politolog powinien wiedzieć o religii? Jaka jest polityka wyznaniowa Unii Europejskiej? Co oznacza postęp w katolickiej nauce społecznej? Czy Kościół znalazł się w pułapce praw człowieka? Czy w epoce po...
263,54 zł
292,82 zł

Polityka Hegemonii i Zaprzeczania

Książka ta analizuje dynamikę władzy dokumentów politycznych i podręczników sponsorowanych przez rząd w Nepalu Zajmuje się retoryką polityki językowej i planowania w Nepalu i pokazuje, jak taka retoryka ukształtowała ogólny scenariusz językowy, etnolin...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!