MENU

Socjologia

Oferta książek socjologicznych w księgarni internetowej PWN. Socjologia to dziedzina nauki badająca grupy społeczne, zmiany, procesy i struktury zachodzące w ich obrębie. Ojcami socjologii byli początkowo Platon, później Giambattista Vico, a za najważniejszego ojca tej dziedziny uważa się Augusta Comte, który wprowadził pojęcie „socjologii” do nauki w 1837 roku. Socjologia wykorzystuje znane w naukach społecznych metody badawcze: metody ilościowe i metody jakościowe w tym obserwacje i obserwacje uczestniczące. 

Ważną postacią w rozwoju socjologii był Emil Durkheim, który prowadził badania nad samobójstwami, zbierał i analizował dane statystyczne, które pomagały mu w odkryciu pewnych wzorów zachowań. Według Emil Durkheima i uczniów jego szkoły, socjologia to nauka o faktach społecznych. Faktem społecznym jest z kolei wszelki sposób działania, zdolny do wywierania na jednostkę przymusu zewnętrznego, np. prawo, moralność. 

W kontekście polskiej socjologii warto wspomnieć o takich nazwiskach jak: Leon Petrażycki, Florian Znaniecki, Zygmunt Bauman, Jerzy Szacki, Barbara Szacka czy Piotr Sztompka, którzy włożyli dużo pracy w rozwój nauki w Polsce i wydali wiele książek dotyczących nauki socjologii, z których dziś korzysta wielu studentów i wykładowców akademickich. 

Wśród książek dotyczących socjologii warto wspomnieć o takich publikacjach jak: „Samobójstwa” Emile Durkheima, „Socjologia” Anthony Giddensa, „Historia myśli socjologicznej” Jerzego Szackiego, „Psychologia tłumu” Gustawa Le Bon i wiele innych, które znajdziecie Państwo w tym dziale Księgarni Internetowej PWN. W naszej ofercie znajduje się blisko 9 tysięcy książek z zakresu socjologii i społeczeństwa. Polecamy Państwu również książki z serii „Biblioteka socjologiczna” Wydawnictwa Naukowego PWN, która zawiera wiele publikacji z dziedziny socjologów największych jej twórców i badaczy oraz książki z serii „Komunikowanie”. 

Absolwenci socjologii znajdują zatrudnienie w takich obszarach jak: media i marketing, instytuty badawcze i organizacje pozarządowe. Wielu z nich także pozostaje na uczelni i kontynuuje karierę naukową.
ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 11943
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Socjologia

Książka (miękka)
134,25 zł
179,00 zł

Prowadzenie wywiadów

Książka (miękka)
50,74 zł
59,00 zł
Znaleziono: 11943
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20