MENU

Socjologia

Oferta książek socjologicznych w księgarni internetowej PWN. Socjologia to dziedzina nauki badająca grupy społeczne, zmiany, procesy i struktury zachodzące w ich obrębie. Ojcami socjologii byli początkowo Platon, później Giambattista Vico, a za najważniejszego ojca tej dziedziny uważa się Augusta Comte, który wprowadził pojęcie „socjologii” do nauki w 1837 roku. Socjologia wykorzystuje znane w naukach społecznych metody badawcze: metody ilościowe i metody jakościowe w tym obserwacje i obserwacje uczestniczące. 

Ważną postacią w rozwoju socjologii był Emil Durkheim, który prowadził badania nad samobójstwami, zbierał i analizował dane statystyczne, które pomagały mu w odkryciu pewnych wzorów zachowań. Według Emil Durkheima i uczniów jego szkoły, socjologia to nauka o faktach społecznych. Faktem społecznym jest z kolei wszelki sposób działania, zdolny do wywierania na jednostkę przymusu zewnętrznego, np. prawo, moralność. 

W kontekście polskiej socjologii warto wspomnieć o takich nazwiskach jak: Leon Petrażycki, Florian Znaniecki, Zygmunt Bauman, Jerzy Szacki, Barbara Szacka czy Piotr Sztompka, którzy włożyli dużo pracy w rozwój nauki w Polsce i wydali wiele książek dotyczących nauki socjologii, z których dziś korzysta wielu studentów i wykładowców akademickich. 

Wśród książek dotyczących socjologii warto wspomnieć o takich publikacjach jak: „Samobójstwa” Emile Durkheima, „Socjologia” Anthony Giddensa, „Historia myśli socjologicznej” Jerzego Szackiego, „Psychologia tłumu” Gustawa Le Bon i wiele innych, które znajdziecie Państwo w tym dziale Księgarni Internetowej PWN. W naszej ofercie znajduje się blisko 9 tysięcy książek z zakresu socjologii i społeczeństwa. Polecamy Państwu również książki z serii „Biblioteka socjologiczna” Wydawnictwa Naukowego PWN, która zawiera wiele publikacji z dziedziny socjologów największych jej twórców i badaczy oraz książki z serii „Komunikowanie”. 

Absolwenci socjologii znajdują zatrudnienie w takich obszarach jak: media i marketing, instytuty badawcze i organizacje pozarządowe. Wielu z nich także pozostaje na uczelni i kontynuuje karierę naukową.
ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 11901
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Prowadzenie wywiadów

Książka (miękka)
50,74 zł
59,00 zł

Socjologia

Książka (miękka)
139,62 zł
179,00 zł

Władza komunikacji

Książka (twarda)
76,54 zł
89,00 zł

Kultura jako praxis

Książka (miękka)
47,20 zł
59,00 zł
Znaleziono: 11901
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20