Zaklęci
Gdy Jack Reed zobaczył w strugach deszczu starą posiadłość w gotyckim stylu, natychmiast zapragnął przerobić ją na idylliczny, ekskluzywny hotel. Nie wiedział o tym, że przed 60 laty miejsce to było szpitalem dla psychicznie chorych - morderców i gwałcicieli, a wśród nich dla Quintusa Millera, charyzmatycznego, przerażającego swym wyglądem psychopaty, który przewodził miejscowej społeczności.
Któregoś dnia wszyscy pensjonariusze, 137 osób, znikli bez śladu. Okazuje się, że dzięki starożytnej magii ich obmierzłe dusze zostały zaklęte w pokrywających mury posiadłości płaskorzeźbach. Klątwę, która ich więzi można odczynić w jeden sposób - zamordować osiemset istnień ludzkich, wtedy ściany wypuszczą Quintusa Millera i jego orszak śmierci...
Fala zbrodni, która przetoczyła się przez USA, sprawiła, że Quintus prawie osiągnął swój cel. Zginęło 799 osób. Pozostała ostatnia ofiara. Jack musi powstrzymać zaklętych, którzy, by się wyzwolić, chcą poświęcić życie jego syna.
Graham Masterton
ur. 1946
Graham Masterton urodził się 16 stycznia 1946 w Edynburgu. Pracuje jako redaktor i dziennikarz, m.in. wydawał magazyn „Mayfair”, a w wieku dwudziestu czterech lat został wybrany na redaktora naczelnego pisma „Penthouse”, jednak największą sławę zdobył jako autor horrorów. Graham Masterton zadebiutował w 1975 roku powieścią „Manitou”, opowiadającą historię indiańskiego szamana, który narodził się ponownie w dzisiejszych czasach, by dokonać zemsty na białym człowieku. Powieść błyskawicznie zdobyła uznanie czytelników, stając się światowym bestsellerem, a w 1978 roku doczekała się ekranizacji. Masterton jest autorem wielu cyklów, nie tylko tych osadzonych w stylistyce horroru. Do najsłynniejszych serii z gatunku horror należą: „Manitou”, „Wojownicy Nocy”, „Rook”, „Sissy Sawyer” i „Nathan Underhill”. Pisarz ma również na koncie dwa cykle w konwencji thrilleru – są to serie „Katie Maguire” i „Beatrice Scarlet”. W dorobku Grahama Mastertona czytelnicy znajdą również powieści historyczne, np. „Dynastia”, „Brylant”, „Droga żelazna” i „Pani fortuny”, a także poradniki seksualne (dwie części „Magii seksu”), zbiory opowiadań (np. „Dwa tygodnie strachu”, „Czternaście obliczy strachu” i „ Uciec przed koszmarem”) oraz pojedyncze powieści, m.in. „Błyskawica”, „Plaga”, „Susza”, „Ikon”. Masterton pracuje nad jednocześnie nad kilkoma cyklami – poszczególne części ukazywały się na przestrzeni lat. Pisarz wydał również książkę napisaną wspólnie z Williamem S. Burroughsem. Graham Masterton również regularnie pisuje do czasopism, chociażby do „Cosmopolitan”, „Men’s Health”, „Woman”, „Woman's Own”, a także do polskiej „Nowej Fantastyki”.
By Georges Seguin (Okki) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons