MENU

Graham Patrick

Studiował chemię na Uniwersytecie w Glasgow, gdzie uzyskał magisterium i zdobył nagrodę Mackaya Smitha. Tematem jego pracy doktorskiej, nad którą pracował jako stypendysta Carnegie, była biosynteza gliotoksyn. Od zakończenia doktoratu prowadzi prace badawcze na Uniwersytecie Strathclyde i na Australijskim Uniwersytecie Narodowym. Ma za sobą doświadczenie w pracy dla firm farmaceutycznych, takich jak Glaxo, Beechams i Organon Pharmaceuticals. Wykładał na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Leeds, a obecnie jest wykładowcą chemii i chemii leków na Uniwersytecie w Paisley, gdzie dodatkowo kieruje kursem chemii leków.

Dr Patrick napisał kilka podręczników akademickich, m.in. Wprowadzenie do chemii leków (drugie wydanie, 2001, Oxford University Press), dwa teksty do samodzielnej nauki podstaw chemii organicznej oraz Krótkie wykłady. Chemia organiczna (wydanie polskie PWN, 2001). Jest autorem publikacji naukowych z dziedziny syntezy organicznej, chemii leków i chemii bioorganicznej. Pisał też prace przeglądowe. Jego obecne zainteresowania naukowe dotyczą projektowania i syntezy nowych środków przeciwko grzybicom i malarii.

W ostatnich latach współpracował ze Szkocką Radą Edukacji przy przygotowaniu wykładów – adresowanych do uczniów szkół i utrwalonych na wideokasetach i płytach CD – omawiających wybrane aspekty chemii leków.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 2
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20
Znaleziono: 2
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20