MENU
Michał Rusinek

Michał Rusinek

Literacka Pasja i Wielowymiarowy Talent 
Michał Rusinek to urodzony w 1972 roku wybitny polski pisarz, tłumacz i ceniony literaturoznawca. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego zdobył tytuł doktora w 2013 roku, obecnie pełni funkcję adiunkta na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładając teorię literatury i retorykę. 
Bogata i różnorodna twórczość 
Rusinek ma niezwykle bogate portfolio literackie. Jest autorem inspirujących książek dla dzieci, takich jak „Zaklęcia na w”, „Wierszyki domowe” czy „Księgi potworów”. Autor bardzo dba o poprawną polszczyznę, dzięki czemu młodzi czytelnicy mogą zapoznać się z odpowiednimi sformułowaniami, przysłowiami i konstrukcjami językowi. Rusinek ma misję zaszczepiania w dzieciach ciekawości świata i pasji do języka. 
Ponadto jest twórcą wspomnień o noblistce Wisławie Szymborskiej pod znanym tytułem nawiązującym do jej twórczości – „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”. Świat literacki zna go także jako autora publikacji naukowych, m.in. „Retoryko obrazu” oraz książki „Między retoryką i retorycznością”. Nie brakuje w jego dorobku felietonów o książkach i języku, które cieszą się uznaniem czytelników. 
Fundacja Wisławy Szymborskiej i działania popularyzatorskie 
Jego bogata kariera obejmuje nie tylko prace literackie. Michał Rusinek pełnił funkcję sekretarza uznanej poetki Wisławy Szymborskiej i obecnie kieruje jej fundacją. Jest prezesem Fundacji Wisławy Szymborskiej od kwietnia 2012 roku, kontynuując jej ważną pracę dla literatury i sztuki oraz popularyzując twórczości Noblistki. 
Rusinek jest również aktywny społecznie i angażuje się w różnorodne projekty. Był jurorem w konkursie na najlepszy limeryk o orzeszkach firmy Felix oraz zasiadał w kapitule konkursu Literacka Podróż Hestii. Jego praca i zaangażowanie zostały docenione poprzez m.in. nominację do Rady Języka Polskiego VII kadencji (2019–2022) oraz współpracę z Radiem Nowy Świat. 
Autor dostępny dla swoich czytelników 
Oprócz swojej bogatej działalności literackiej i naukowej, Michał Rusinek to również brat ilustratorki Joanny Rusinek. Razem tworzą piękne publikacje, powstające z dbałością o szczegóły. Więcej informacji o autorze i jego projektach można zdobyć poprzez odwiedzenie jego strony internetowej https://www.michalrusinek.pl. Oprócz informacji biograficznych o Michale Rusinku oraz jego twórczości literackiej i naukowej, można zapoznać się między innymi z jego poleceniami muzycznymi i kulturalnymi. 
Zapoznaj się z fascynującym światem literackim Michała Rusinka w naszej księgarni PWN, gdzie znajdziesz wiele jego znakomitych publikacji.

Źródło zdjęcia: By Sławek (Rusinek Michał) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 202
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Nadbagaż

Książka (twarda)
44,86 zł
59,99 zł

Gruffalo

Książka (twarda)
28,85 zł
39,99 zł

Serce olbrzyma

Książka (twarda)
38,99 zł
54,90 zł

Szalik

eAudiobook (mp3)
17,91 zł
19,90 zł

Wonka

Książka (twarda)
33,89 zł
39,99 zł

5 nocy do Gwiazdki

Książka (twarda)
28,21 zł
39,99 zł

Wiedźmy

Książka (twarda)
34,16 zł
39,99 zł

Fantastyczny Pan Lis

Książka (twarda)
33,89 zł
39,99 zł

Paddington tu i teraz

Książka (twarda)
28,03 zł
39,99 zł

Przeogromny krokodyl

Książka (twarda)
33,89 zł
39,99 zł
Znaleziono: 202
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20