MENU
Szczepan Twardoch

Szczepan Twardoch

Historie splatające mity i rzeczywistość
Szczepan Twardoch to znakomity polski pisarz i publicysta pochodzący ze Śląska. Urodził się 23 grudnia 1979 roku w Żernicy. Jego twórczość fascynuje czytelników w Polsce i Europie. Poświęcił się literaturze po ukończeniu studiów socjologicznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jego książki poruszają tematykę korzeni, rodzinnych powiązań, spuścizny polskiej i śląskiej. W powieściach pisarza rzeczywistość przeplata się z wyobrażeniami i lokalnymi mitologiami oraz faktami historycznymi. 
Rozpoczęcie kariery literackiej
Swoją przygodę z pisaniem rozpoczął od opowiadań. Jeden z jego wczesnych tekstów, „Obłęd rotmistrza von Egern”, został nominowany do prestiżowej nagrody Nautilus w roku 2003 i zajął czwarte miejsce w konkursie. Twardoch szybko zyskał uznanie czytelników i krytyków, a w 2007 roku wydał swoją pierwszą powieść.
Najważniejsze dzieła Twardocha
Szczepan Twardoch jest autorem wielu znakomitych książek, które zdobyły uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Do jego najpopularniejszych dzieł należą kontrowersyjna „Morfina”, czerpiący z języka śląskiego „Drach” oraz opowieść o bokserze z warszawskiego półświatka – „Król”. „Morfina” przyniosła mu prestiżowy Paszport Polityki w 2013 roku, podczas gdy „Król” został uznany za najlepszą książkę literacką roku w plebiscycie „O!Lśnienia 2016”. Liczne książki pisarza zostały adaptowane na potrzebę stworzenia spektali teatralnych, które zostały wyreżyserowane przez innych wpływowych twórców, takich jak Monika Strzępka czy Robert Talarczyk. Na podstawie powieści „Król” powstał za to telewizyjny serial kryminalny, emitowany w Canal+. Produkcja odniosła sukces i ugruntowała pozycję Szczepana Twardocha w świecie kulturalnym. 
Wpływowy publicysta i ambasador marki
Szczepan Twardoch to nie tylko utalentowany pisarz, ale także wpływowy publicysta. Publikował w wielu renomowanych czasopismach, publikował w „Życiu”, „Opcjach”, „Frondzie”, „44/Czterdzieści i Cztery”, „Nowej Gazecie Śląskiej”, „Arcanach”, „Gazecie Wyborczej” i „Rzeczpospolitej”. Ponadto jest ambasadorem marki Mercedes. Jego posty na portalach społecznościowych są śledzone przez tysiące osób. 
Bogata twórczość, wyróżnienia i nagrody
Jego twórczość obejmuje nie tylko powieści, ale także zbiory opowiadań, dramaty, dzienniki oraz eseje. Każda z jego książek wyróżnia się unikalnym stylem i głębokim przekazem. Szczepan Twardoch zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym Nagrodę Fundacji im. Kościelskich oraz Nagrodę im. Kazimierza Kutza. Książki śląskiego pisarza są także nominowane do najważniejszych polskich wyróżnień literackich, takich jak Nagroda Literacka Nike czy Nagroda Literacka Gdynia. Publikacja „Epifania wikarego Trzaski” została uhonorowana Srebrnym Wyróżnieniem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego w 2008 roku. Za powieść „Morfina”, Szczepan Twardoch otrzymał Paszport Polityki w 2013 roku. Ta nagroda jest wyrażeniem podziwu dla wybitnego osiągnięcia literackiego, ale też dowodem dużego zainteresowania odbiorców jego publikacjami. Książka „Drach” zdobyła niemiecką nagrodę literacką Brücke Berlin w 2016 roku, co jest wyrazem międzynarodowego uznania dla talentu Szczepana Twardocha oraz ciekawości wobec lokalnych narracji, odzyskujących tożsamość dawnych peryferii. 
Życie prywatne
Szczepan Twardoch to artysta z silnymi korzeniami. Urodził się na Śląsku i identyfikuje się jako osoba narodowości śląskiej. Mieszka w Pilchowicach ze swoją żoną, architektką i urbanistką, Agatą Twardoch. Publicznie propaguje śląską kulturę i edukuje Polaków na temat języka śląskiego. Jest też dość mocno związany z Ruchem Autonomii Śląska. 
Dostępność książek Szczepana Twardocha w Księgarni PWN
W księgarni internetowej PWN znajdziesz bogaty wybór książek Szczepana Twardocha. Jego fascynujące opowieści zachwycą każdego miłośnika literatury. Zapraszamy do zapoznania się z jego dziełami i do zakupów.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 127
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Sternberg

Książka (twarda)
40,37 zł
54,90 zł

Królestwo

Książka (miękka)
31,12 zł
49,90 zł

Pokora

Książka (miękka)
36,69 zł
49,90 zł

Chołod

eAudiobook (mp3)
40,41 zł
44,90 zł

Powiedzmy, że Piontek

eAudiobook (mp3)
38,61 zł
42,90 zł

Królestwo

Książka (miękka)
38,42 zł
54,90 zł

Sternberg

eAudiobook (mp3)
35,91 zł
39,90 zł

Sternberg

eBook (mobi, epub)
27,93 zł
39,90 zł

Wieczny Grunwald

Książka (miękka)
29,34 zł
39,90 zł

Król

Książka (twarda)
40,37 zł
54,90 zł

Byk

eAudiobook (mp3)
34,20 zł
38,00 zł
Znaleziono: 127
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20