MENU
Zygmunt Miłoszewski

Zygmunt Miłoszewski

Autor Bestsellerowych Powieści Kryminalnych i Sensacyjnych 
Zygmunt Miłoszewski, urodzony 8 maja 1976 roku, to polski powieściopisarz, publicysta oraz scenarzysta filmowy i telewizyjny. Zdobył rozgłos głównie jako wybitny twórca powieści kryminalnych, w których mistrzowsko ukazuje mroczne zakamarki ludzkiej psychiki i skomplikowane intrygi. 
Poczytne serie kryminalne
Jednym z najbardziej znanych osiągnięć Miłoszewskiego jest kryminalny cykl, w którego centrum znajduje się prokurator Teodor Szacki. Pierwsza książka trylogii, „Uwikłanie” (2007), została uhonorowana Nagrodą Wielkiego Kalibru w 2008 roku, wyróżnieniem ceniącym najlepsze powieści kryminalne i sensacyjne. Kolejne tomy, „Ziarno prawdy” (2011) oraz „Gniew” (2014), również spotkały się z uznaniem czytelników i krytyków, zdobywając m.in. Różę Gali w 2015 roku. 
Wielostronny talent artystyczny 
Miłoszewski rozpoczął swoją literacką karierę na łamach czasopisma "Polityka", gdzie opublikował opowiadanie „Historia Portfela”. Później, we współpracy z renomowanym wydawnictwem W.A.B., wydał kolejne dzieła, które zdobyły uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Miłoszewski to nie tylko autor powieści kryminalnych. Jego wyjątkowy talent literacki sprawił, że eksperymentował z różnymi gatunkami. Przykładem jest powieść sensacyjna „Bezcenny”, która łączy w sobie elementy thrillera i opowieści przygodowej, koncentrując się na temacie zaginionych dzieł sztuki. Publikacje Zygmunta Miłoszewskiego obejmują wiele tytułów. Oprócz wspomnianej trylogii kryminalnej i powieści sensacyjnej „Bezcenny”, autor stworzył również powieść zatytułowaną „Jak zawsze”, która jest opowieścią o małżeństwie i narodzie. Jej bohaterowie mają okazję na nowo napisać swoje historie i ukształtować tożsamość. Kolejnym tytułem jest „Kwestia ceny”, trzymający w napięciu thriller o poszukiwaniu zaginionych zbiorów. Należy także wspomnieć o najnowszej trylogii Zygmunta Miłoszewskiego, która skierowana jest do nastolatków i rozpoczyna się od książki „Hydropolis”. 
Różne ścieżki kariery 
Miłoszewski rozpoczął także karierę zawodową jako dziennikarz, pracując od 1995 roku dla „Super Expressu”, gdzie specjalizował się w reportażach z sal sądowych, co na pewno przełożyło się na jego znajomość tematyki kryminalnej i prawnej. Później kontynuował swoją pracę jako redaktor w renomowanym czasopiśmie Newsweek, gdzie pełnił funkcję redaktora przez pięć lat, a w końcu stał się stałym felietonistą. Jest także znawcą gier komputerowych i pisał na ten temat w Newsweeku oraz w serwisie internetowym Polygamia.pl. 
Warto również podkreślić, że Miłoszewski jest laureatem Paszportu Polityki z 2014 roku, co świadczy o jego znaczącym wkładzie w kulturę i literaturę polską. 
Miłoszewski jest także autorem wielu opowiadań publikowanych w antologiach i prasie, takich jak „Potęga wuzetki” czy „Domiar”. 
Popularność międzynarodowa 
Niezwykle ważnym aspektem sukcesu Zygmunta Miłoszewskiego jest fakt, że jego prace zostały przetłumaczone na wiele języków, w tym angielski, francuski, niemiecki, rosyjski, ukraiński, hebrajski, japoński, włoski i hiszpański. Jego powieści spotkały się z uznaniem krytyków i czytelników nie tylko w Polsce, ale także za granicą, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia, takie jak Nagroda Wielkiego Kalibru czy Bestseller Empiku. 
Jeśli jesteś miłośnikiem kryminałów o głębokim psychologicznym wydźwięku, zapraszamy do poznania świata Zygmunta Miłoszewskiego. Jego książki to fascynująca podróż przez labirynty ludzkich emocji, tajemnicze historie i nieprzewidywalne zwroty akcji. Odwiedź naszą księgarnię internetową PWN, gdzie znajdziesz bogaty wybór powieści tego utalentowanego autora. Ciesz się lekturą i poznawaj zaskakujące światy stworzone przez Zygmunta Miłoszewskiego.

Źródło zdjęcia: User:Водник [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 82
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Gniew

eBook (mobi, epub)
28,37 zł
32,99 zł

Ziarno prawdy

eBook (mobi, epub)
28,37 zł
32,99 zł

Uwikłanie

eBook (mobi, epub)
28,37 zł
32,99 zł

Kwestia ceny

eBook (mobi, epub)
27,51 zł
31,99 zł

Bezcenny

eBook (mobi, epub)
27,43 zł
31,90 zł

Gniew

eAudiobook (mp3)
34,50 zł
38,33 zł

Jak zawsze

eBook (mobi, epub)
27,51 zł
31,99 zł

Jak zawsze

eAudiobook (mp3)
26,91 zł
29,90 zł

Domofon

eBook (mobi, epub)
27,43 zł
31,90 zł

Hydropolis Walcz Tom 2

Książka
Produkt niedostępny

Bezcenny - Outlet

Książka (miękka)
Produkt niedostępny
Znaleziono: 82
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20