MENU

Wydawnictwo Arkady

Wydawnictwo akademickie i historyczne Arkady to ponad sześćdziesiąt lat doświadczenia w wydawaniu książek z zakresu architektury i historii sztuki. W katalogu wydawnictwa znalazły się podręczniki przeznaczone dla studentów architektury, historii sztuki i pokrewnych dziedzin, ale również liczne publikacje popularnonaukowe, albumy malarskie oraz wydania kolekcjonerskie.

Studenci architektury szczególnie zainteresowani będą takimi pozycjami jak klasyczny "Podręcznik projektowania architektoniczno-budowlanego" Ernsta Neuferta czy "Elementy nowoczesnej architektury" (Morkoç, Radford, Srivastava). To kolejne wydania nowoczesnych podręczników, stanowiących podstawę na studiach architektonicznych. Oprócz nich w ofercie wydawnictwa Arkady znalazły się liczne podręczniki poświęcone takim zagadnieniom szczegółowym jak rysunek techniczny, budownictwo ogólne, konstrukcje drewniane czy metalowe i wiele, wiele innych pokrewnych dziedzin architektonicznych i budowlanych.

Powodzeniem wśród profesjonalistów, ale również amatorów dobrej architektury cieszą się podręczniki z serii "Jak czytać...". To seria książek, które uczą doceniać detale architektoniczne i dostrzegać stylistyczne wskazówki zawarte w każdej budowli - doskonałe nie tylko do studiowania w domu, ale przede wszystkim wzięcia ze sobą do kieszeni podczas poznawania architektury w praktyce! Do tej pory w serii ukazały się następujące pozycje: "Jak czytać architekturę. Najważniejsze informacje o stylach i detalach" (Cragoe), "Jak czytać kościoły. Krótki kurs architektury chrześcijańskiej" (McNamara), "Jak czytać mosty. Konstrukcje łączące stulecia" (Denison, Stewart), "Jak czytać nowoczesne budynki. Przyspieszony kurs wiedzy o architekturze nowoczesnej" (Jones) oraz "Jak czytać zamki. Krótki kurs wiedzy o fortyfikacjach" (Hislop).

Szczególnie polecamy pięknie wydawane przez Arkady albumy poświęcone arcydziełom malarstwa z różnych europejskich muzeów i galerii sztuki. W serii "Arcydzieła malarstwa" ukazało się dotychczas osiem pozycji: Musée d'Orsay (Robert Rosenblum), Ermitaż (Colin Eisler), Watykan (Carlo Pietrangeli), Galeria Drezdeńska (Marco Bussagli), Galeria Narodowa w Londynie (Barcham, Gentili, Whiteley), Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu (Dorota Folga-Januszewska) oraz dwa albumy poświęcone polskim muzeom: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (Folga-Januszewska) i Muzeum Narodowe w Krakowie z kolekcją książąt Czartoryskich włącznie. Każdy z tych albumów to ponad 600 stron najwyższej jakości ilustracji oraz opisów znanych historyków sztuki, a także kustoszy i pracowników naukowych opisywanych placówek.

Ale albumy wydawnictwa Arkady to nie tylko pozycje poświęcone klasykom malarstwa i historii sztuki. Bestsellerowy okazał się album "BANKSY. Stanowisz akceptowalny poziom zagrożenia, gdyby było inaczej, wiedziałbyś o tym". Chociaż wciąż toczą się dyskusje o tożsamości legendarnego streetartowca, a niniejsza pozycja wcale nie stroni od legend i anegdot z nim związanych, jej celem jest przede wszystkim przypomnienie najsłynniejszych prac Banksy’ego i wartości, które za nimi stoją. Jeszcze więcej podobnych prac czytelnicy znajdą w albumie "Street art. Wielcy artyści i ich wizje" Alessandra Mattanzy, w którym znalazły się setki prac kilkunastu wiodących artystów ulicznych z całego świata.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 1219
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Historia Ewolucji

Książka (twarda)
91,36 zł
129,00 zł

Chmury

Książka (twarda)
31,39 zł
49,00 zł

Historia archeologii

Książka
84,18 zł
129,00 zł

Malczewski Zbliżenia

Książka (twarda z obwolutą)
101,85 zł
159,00 zł
Znaleziono: 1219
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20