MENU

Wydawnictwo Oficyna Naukowa

W księgarni internetowej PWN znajdą Państwo bogaty wybór publikacji wydawnictwa Oficyna Naukowa. Wydawnictwo to powstało w 1992 roku w Warszawie z inicjatywy Elżbiety Nowakowskiej-Sołtan i Ewy Pajestki-Kojder, które miały długoletnie doświadczenie w Państwowym Wydawnictwie Naukowym. Dzięki temu starannie kultywują dawne tradycje tego renomowanego podmiotu wydawniczego. Za swoją misję obrały dostarczanie najwyższej jakości książek pogłębiających wiedzę i kompetencje. 
Oficyna Naukowa specjalizuje się w publikacjach naukowych, koncentrując się głównie na dziedzinach socjologii, filozofii, kulturoznawstwa, antropologii społecznej, prawa i historii. Wydaje liczne przekłady dzieł z języka niemieckiego, angielskiego, rosyjskiego i francuskiego, zapewniając dostęp do cennych treści z różnych tradycji naukowych. Książki Oficyny są pisane przez naukowców i specjalistów z całego świata, by zapewnić pluralizm myśli i pokazać otwartość na różne koncepcje i światopoglądy. 
Wydawnictwo nawiązuje również ścisłe kontakty z lokalnym środowiskiem naukowym, współpracując m.in. z Polskim Towarzystwem Socjologicznym i Polskim Towarzystwem Filozoficznym. Publikacje są przede wszystkim skierowane do osób związanych z nauką, takich jak badacze, nauczyciele akademiccy i studenci, którzy poszukują wartościowych materiałów do swojej pracy i rozwoju, ale trafiają również do czytelników niezwiązanych z akademią. 
Jedną z najważniejszych serii Oficyny jest Terminus, w której powstają prace współczesnych filozofów i socjologów. Ponadto dumą twórczyń stały się publikacje Encyklopedii socjologii, która stanowi cenne źródło wiedzy z tej dziedziny. Inne cykle wydawnicze obejmują Bibliotekę Myśli Socjologicznej oraz Horyzonty Cywilizacji. Oficyna Naukowa współpracuje również z Instytutem Wymiaru Sprawiedliwości, publikując książki z ich inicjatywy od 1993 roku.
Zapraszamy do odkrywania fascynujących publikacji wydawnictwa Oficyna Naukowa w księgarni internetowej PWN. Nasza oferta obejmuje naukowe monografie, prace teoretyczne, zbiory esejów oraz cenne materiały, które stanowią inspirację dla badaczy i nauczycieli akademickich. Czerp wiedzę z renomowanego wydawnictwa naukowego i rozwijaj się intelektualnie dzięki starannie wyselekcjonowanym pozycjom książkowym.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 441
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20
Znaleziono: 441
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20