MENU

Wydawnictwo Rubikon

Wydawnictwo Rubikon specjalizuje się w podręcznikach wychowawczych przeznaczonych dla dzieci i uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Oprócz materiałów dydaktycznych do wychowania do życia w rodzinie w ofercie wydawnictwa znalazły się scenariusze lekcji, autorskie filmy edukacyjne i dokumentalne oraz materiały popularnonaukowe związane z problemami dorastania.

Podstawowym podręcznikiem do wychowania do życia w rodzinie jest "Wędrując ku dorosłości" Teresy Król. To nowoczesny cykl podręczników i zeszytów dla klas 4-8 szkół podstawowych oraz 1-2 liceów czy szkół branżowych. Oprócz materiałów dydaktycznych dla uczniów w podręczniku znalazły się testy, logogryfy oraz krzyżówki, mające na celu ugruntowanie wiedzy i połączenie nauki z ciekawymi zabawami.

Dla nauczycieli prowadzących zajęcia z wychowania do życia w rodzinie wydawnictwo Rubikon przygotowało specjalne scenariusze lekcji. Współgrają one z serią podręczników "Wędrując ku dorosłości", podając nauczycielom nie tylko teoretyczną wiedzę rozszerzającą zakres podręcznika, ale również praktyczne wskazówki gotowe do zastosowania podczas zajęć. Seria scenariuszy została przygotowana przez Barbarę Charczuk.

W ofercie wydawnictwa znalazły się również liczne filmy edukacyjne oraz dokumentalne. Z jednej strony przeznaczone są one dla uczniów i polecane nauczycielom prowadzącym zajęcia wychowawcze, z drugiej - doskonale nadają się także do oglądania samodzielnie lub z rodzicami. Dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej skierowany jest cykl pięciu filmów "Jasiek Mela", opowiadający o przygodach i problemach z dorastaniem chłopca z niepełnosprawnością. Oprócz filmów fabularnych w ofercie wydawnictwa Rubikon znalazły się również filmy dokumentalne, poświęcone różnym problemom młodych osób - między innymi "Sexting. Zaplątani w sieć" czy "Alkohol a ryzykowne zachowania młodych ludzi".

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 141
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

CYFROWY ŚWIAT - 5 filmów na DVD

Film
Produkt niedostępny

Wędrując ku dorosłości 1 Scenarius...

Książka (miękka)
Produkt niedostępny

Wędrując ku dorosłości 6 Wychowani...

Książka (miękka)
Produkt niedostępny

Wychowanie do życia w rodzinie 1 Ć...

Książka (miękka)
Produkt niedostępny

Program dla klasy 6 szkoły podstaw...

Książka (kartonowa foliowana)
Produkt niedostępny

Pokonaj żywioł On 13+

Książka (miękka)
Produkt niedostępny

Odkryj skarb Ona 13+, 1

Książka (miękka)
Produkt niedostępny
Znaleziono: 141
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20