1984. Rok 1984 w wersji do nauki angielskiego
Język angielski Poziom B1–B2 Lubisz czytać dobre powieści, a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego. CZYTAJ – SŁUCHAJ – ĆWICZ CZYTAJ – dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi powieści 1984 przyswajasz nowe słówka i uczysz się ich zastosowania w zdaniach. Wciągająca fabuła książki sprawi, że nie będziesz się mógł oderwać od lektury, co zapewni regularność nauki. Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego. SŁUCHAJ – pobierz bezpłatne nagranie oryginalnego tekstu powieści dostępne na poltext.pl/pobierz. Czytaj, jednocześnie słuchając nagrania, i utrwalaj wymowę. ĆWICZ – do każdego rozdziału powieści przygotowane zostały specjalne dodatki i ćwiczenia: • na marginesach stron znajdziesz minisłownik i objaśnienia trudniejszych wyrazów; • w części O słowach poszerzysz słownictwo z danej dziedziny, a w części gramatycznej poznasz struktury i zagadnienia językowe; • dzięki zamieszczonym na końcu rozdziału testom i różnorodnym ćwiczeniom sprawdzisz rozumienie przeczytanego tekstu; • odpowiedzi do wszystkich zadań zamkniętych znajdziesz w kluczu na końcu książki. Przekonaj się, że nauka języka obcego może być przyjemnością, której nie sposób się oprzeć. POSZERZAJ SŁOWNICTWO – UTRWALAJ – UCZ SIĘ WYMOWY Przerażająca antyutopia o „Wielkim Bracie”, który widzi i słyszy wszystko. Świat, w którym dwa plus dwa niekoniecznie równa się cztery, lecz tyle, ile obecnie jest pożądane przez władzę. Napisana w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku historia pozostaje aktualna do dziś.
- Kategorie:
- Język wydania: polski
- ISBN: 978-83-8175-295-4
- Liczba stron: 400
-
Sposób dostarczenia produktu elektronicznegoProdukty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem na stronie Twoje konto > Biblioteka.Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
-
Ważne informacje techniczneMinimalne wymagania sprzętowe:procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturachPamięć operacyjna: 512MBMonitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bitDysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejscaMysz lub inny manipulator + klawiaturaKarta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/sMinimalne wymagania oprogramowania:System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows MobilePrzeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScriptZalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.Informacja o formatach plików:
- PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
- EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
- MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
- Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
Rodzaje zabezpieczeń plików:- Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
- Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
Okładka Seria Strona tytułowa Strona redakcyjna Wersja audio gratis Spis treści Wstęp Part One I Słownictwo Rozumienie tekstu O słowach Gramatyka Kultura i historia Ćwiczenia II Słownictwo Rozumienie tekstu O słowach Gramatyka Kultura i historia Ćwiczenia III Słownictwo Rozumienie tekstu O słowach Gramatyka Kultura i historia Ćwiczenia Part Two IV Słownictwo Rozumienie tekstu O słowach Gramatyka Kultura i historia Ćwiczenia V Słownictwo Rozumienie tekstu O słowach Gramatyka Kultura i historia Ćwiczenia VI Słownictwo Rozumienie tekstu O słowach Gramatyka Kultura i historia Ćwiczenia Part Three VII Słownictwo Rozumienie tekstu O słowach Gramatyka Kultura i historia Ćwiczenia VIII Słownictwo Rozumienie tekstu O słowach Gramatyka Kultura i historia Ćwiczenia IX Słownictwo Rozumienie tekstu O słowach Gramatyka Kultura i historia Ćwiczenia X Słownictwo Rozumienie tekstu O słowach Gramatyka Kultura i historia Ćwiczenia Słowniczek Klucz
George Orwell

George Orwell (ur. 25.06.1903, zm. 21.01.1950) – angielski pisarz, eseista, krytyk. Ostro sprzeciwiał się systemom totalitarnym, był zwolennikiem socjalizmu demokratycznego. Do jego najbardziej znanych dzieł należą antyutopijny Rok 1984 i stanowiący alegorię systemu totalitarnego Folwark zwierzęcy. Obie książki zapewniły pisarzowi status jednego z najbardziej poczytnych autorów XX wieku.
Od jego nazwiska utworzono przymiotnik „orwellowski. Oznacza on sytuacje, w których system zagraża wolności jednostki bądź całych społeczeństw, szczególnie w zakresie prywatności. Zwroty takie jak „Wielki Brat patrzy”, „Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze” czy „nowomowa” trafiły na stałe do języka potocznego.
W 1936 roku brał czynny udział w wojnie domowej w Hiszpanii. Później napisał o niej książkę W hołdzie Katalonii. W PRL utwory Orwella były objęte zakazem publikacji (w pozostałych krajach komunistycznych samo nazwisko Orwell stanowiło tabu). Do upadku komunizmu twórczość autora była obecna w przekładzie polskim jedynie na emigracji , w obiegu oficjalnym pojawiła się dopiero w 1988 roku.